O killer mravce

Marec 2019

Video: Marabunta: Vraždiace mravce (1998) (Marec 2019).

Anonim

Pro člověka není na světě tolik nebezpečných mravenců. Ale stejně jako u jiných zvířat, lidské oči jsou opravdu velký strach: strašidelné příběhy o mravencích vrah se stal skutečnou legendou mezi fanoušky vzrušení na gauči pod dekou.

Existují však nebezpečné mravence. Na přísně vědeckého jazyka, které, samozřejmě, nejsou nazývá „ant-killer“, jejich biologie, se nazývá různě:

  • Armáda ant s oběma černého kontinentu az Jižní Ameriky

  • tzv ant-kulka, bolest, která se trochu vyšší, než je v poleptání střední závažnosti

  • Australian Myrmecia, jejichž kousnutí může být fatální pro citlivé osoby

  • red požární mravenec, tak pojmenovaný protože to je velmi bolestivý žihadlo pro jeho schopnost.

Tip

U jedinců s velmi závažné alergické reakce na hmyzí bodnutí každého z výše uvedených mravenců může být vrah. Kromě toho existují ojedinělé případy udušení a fatální lidské intoxikace od kousnutí jen jeden obyčejných červené mravence! Samozřejmě, jsou to výjimečné incidenty a kvůli nim je nesprávné nazývat všechny mravence nebezpečně nebezpečnými.

O těch druzích, o kterých se skutečně obávali znalí lidé, byste měli mluvit víc.

Armáda ant (SIAF)

„Všechny živé bytosti, se staví do cesty kolony nebo v oblasti, kde zničil bezprostředně vstoupila vojáci.Výkonné zakřivené čelisti vojáci uchopil brouci, larvy, pavouky, červy a další mravenci, larvy, vši dřeva, jejich roztrhaný a provádí na kolonu. Při požití kořist větší - ještěrka, hadem, myš nebo pták, který nemůže létat, přestal brzy existovat mravenci hromadí černé kroutí hmotnost a velmi daněk …

… Mravenci prošly, zbyla jen kost snaží uniknout krysu a zapomenutý ve stodole slepic … „

a. Tambov, obývací způsob, jakým svět

specifika těchto mravenců je, že mají mraveniště a reprodukovat je v provizorních bivaků, tvořených pracovníků mravenci, uchopte čelisti k sobě. tento bivak je koule a zdá se naprosto chaotické, ale ve skutečnosti to je obklopen jasný postup pro část svého života kolonie mravenců toulat při hledání potravy, za které dostaly svůj název

mravenci vojáků všech druhů armády ant vypadat děsivě:.. jejich velikost čelisti větší než hlava a samotné hmyzu jsou velmi velké - až šest centimetrů na délku, má mravenec vojáků ale opravdu obrovský ženské africké armády ant: s délkou těla až 5 cm ve fázi kladení vajíček, to je největší z aktuálně známého mravence..

Je zajímavé,

Ženská armáda mravenců nastavit jiný druh záznamu: během období rozmnožování mohou položit až 130 000 vajíček denně. Tato plodnost není pozorována u žádného jiného hmyzu.

Africké zabijáky nejsou opravdu takové. Nebezpečí kočovných mravenců je obecně přehnané. Jejich kousnutí je opravdu extrémně bolestivé a může způsobit závažné alergické reakce.Vstup do centra takové kolonie může vést k vážným kousnutím.

Nejsou však známy případy úmrtí kočovných mravenců. Kromě toho je základem stravy těchto mravenců jsou další hmyz, a jen velmi malý počet drobných obratlovců jsou zabiti nich - ještěrky, žáby, ptáci, kuřata.

Je zajímavé,

Život armády ant afrického (jiný název - SIAF) úzce souvisí s biologií některých ptáků. Například dieta Ocellated Antbird více než polovina se skládá z hmyzu, pohybující se vylekat kolonii mravenců. Není překvapením, že většina života těchto ptáků doprovází kolonii kočovných mravenců jako potravinových zdrojů.

zbloudilé mravenci zabijáka - ne více než ovoce představivosti autorů dobrodružných příběhů (Rus lesních mravenců neméně krvelačných a jak aktivně ničí ostatní hmyz podobné velikosti) a příběhů o zdevastovaných vesnic a kousali koster v řádu sekund - ne více než literární ztluštění barev.

Zajímavé video: Africké ant-killer útok muži jejich stejného druhu

Ant-bullet

Název těchto mravenců dostal přes hrozných bolestech od kousnutí: v jejich jed obsahuje jeden z nejsilnějších jedů ve světě hmyzu - poneratoxin. Akutní bolest po kousnutí mravence je pociťována po dobu nejméně 24 hodin, pro kterou byl tento druh také nazýván "mravenec 24 hodin".

Video Příklad: pracovník ant-bullet zachytil kobylku

Podle speciálního měřítku bolesti Schmidt píchání bolesti těchto mravenců dosahuje nejvyšší čtvrté úrovně a přesahuje před popáleninami a kousne jiný hmyz.

Ant-bullet - jeden z největších mravenci obecně: délka pracovního jedince je 2-2, 5 cm, feny - až 3 cm.

Žijí v Jižní Americe, a některé indiánské kmeny používané starat iniciační rituál muži: chlapcovu paži rukáv šaty s k němu připojené živými mravenci.

Po této zkoušce, ruka za pár dní může být paralyzován, necitlivé a zčerná.

Zajímavé video: Killer mravenci rituál zasvěcení do mužnosti testu

Black Myrmecia

Tito mravenci jsou dostatečně velké, ale pokud ne pro jejich kousnutí, že je nepravděpodobné, aby se stal velmi slavným. Podle statistik, v Tasmánii od jejich kousnutí Myrmecia každoročně umírá více lidí než ze žraločích útoků, jedovatých pavouků a hadů dohromady.

Bite black Myrmecia způsobuje těžkou alergickou reakci u lidí - více než 3% kousla se do stavu anafylaktického šoku.

V tomto případě se předem nikdy neví, jak reagovat tělo kousnutí tohoto hmyzu: účinné látky v něm jsou odlišné od těch dalších souvisejících hmyzu - vosy a včely - a dokonce i osoba obvykle reaguje na včelí bodnutí, může se stát obětí těchto mravenců.

Je pozoruhodné, že evolučně buldoky mravenců jsou velmi primitivní. Možná je to důvod jejich silné virulence.

Fire Red Ant

Požární mravenci jsou považovány za nejnebezpečnější mravenci obecně. Ani ne tak kvůli silnému jedu a nesmírně bolestivou kousnutí, ale proto, že jeho schopnosti zvyknout na nové podmínky rychle šíří po celém světě a zlomit odpor mnoha biocenóz.

Původní rodiště mravenci ohně - Brazílie, ale na obchodních lodích, tento hmyz se úspěšně přestěhoval do Spojených států na jih do Austrálie a Číny.Dnes se usilovně potýkají i na Filipínách, Hongkongu a na Taiwanu, ale úspěch je zatím na straně mravenců.

Když kousnutí, ohnivý mravenec vnikne jedem do rány s toxinem obsaženým v něm, fyziologickým roztokem. Na stupnici od bolesti Schmidt od kousání červený dovezený požáru mravence je shodný s bolestí z popálení ohněm, a to byl důvod pro jméno hmyzu. Po celém světě několik tisíc lidí kousne tento hmyz každý rok a několik úmrtí na anafylaktický šok: téměř všechny kousnutí mají akutní alergickou reakci.

Tento hmyz trpí kousnutím a zvířaty, domácími i divokými. Podle odhadů způsobuje rozpočet USA na požáry roční škody ve výši 5 miliard dolarů, včetně nákladů na lékařskou péči a veterinární péči.

Je zajímavé,

red dováženy oheň ant je považován za jeden z nejnebezpečnějších invazivních hmyzu na světě, to je zapouští kořeny ve většině míst, která se dostane na muže, a vzhledem k agresivnímu chování výrazně ovlivňuje strukturu biologických populací v místech osídlení.

Mělo by se pamatovat na to, že všichni mravenci, bez ohledu na stupeň nebezpečí pro člověka, jsou nezbytní pro biocenózu, ve které původně obývají přírodu. Téměř všichni mravenci - velcí bojovníci proti škůdcům rostlin a stejných mravenci armády a velmi účinně čistit ze všech ztracených a nemocných zvířat způsob jejich pohybu. Proto je pojem „nebezpečný“ a „škodlivé“ by neměla být zaměňována, nebo dokonce zvláště děsivé hmyz by se mělo zacházet jako vážený člen vzájemně provázaných procesů v přírodě.

Zajímavé video: pavouk proti nomádskému mravenci - kdo je kdo? …