Chov podrobnosti ploštíc

Marec 2019

Video: Savings and Loan Crisis: Explained, Summary, Timeline, Bailout, Finance, Cost, History (Marec 2019).

Anonim

Jako většina parazitických hmyzu se chyby reprodukují velmi rychle. To je usnadněno vysokou nutriční hodnotu a obsah energie lidské krve - jejich jediným druhem potravy, stejně jako příjemné prostředí, ve kterém žijí, a celkového počtu druhů plodnosti.

To je zajímavé: na rozdíl od švábů, štěnice štěnice jsou lhostejní k hygienickým podmínkám v místnosti, ve které žijí. Stejně úspěšně obývají jak módní byty, studentské ubytovny a venkovské obydlí.

Reprodukce štěnic - proces je doslova přeplněný na základě specifických rysů, a proto vím, jak reprodukovat chyby, bude nejen užitečné při jednání s nimi, ale jen zeptat každého diváka.

Trocha biologii rozmnožování brouků pod mikroskopem

Hlavním rysem, který je násobení štěnic přitahoval zájem vědců, entomologists, je tzv traumatická inseminace. v traumatickém oplodnění ženského oplodnění neuskuteční po vzájemné dohodě, stejně jako ostatní hmyz, ale jakási síla, když se muž vystrkuje svůj pohlavní stěny orgánů břicha samice, a vede do vnitřní dutiny jeho potomstvu.

Po tisíce let vývoje je taková dost brutální z hlediska lidských myšlenek, způsob párování bylo nejvýhodnější pro domácí štěnic.To zajišťuje, že v případě dlouhodobé hladovění, které se často musí vydržet štěnice, některé již polovina vytvarované vejce se použije v těle dodávat hmyz. Často to pomáhá zachovat celou populaci domácí štěnice.

Ženská chyba se spojí jen jednou v životě. Že stačí, aby i nadále vyčleněny potřebné množství vajec: mužské produkty osiva budou uloženy ve speciálních orgánů a spotřebovávána podle potřeby. Z tohoto důvodu, a to i oplodněná samička může stát předek celé populace parazitů v bytě.

Chyby mužských postelí v jejich přání reprodukovat jsou extrémně nečitelné při výběru sexuálního partnera. V mnoha případech napadají jiné muže, nymfy a dokonce šváby. Podle výsledků provedených studií entomologové zjistili, že téměř všechny hmyz v populaci, bez ohledu na věk a pohlaví mají zranění břicha, tedy alespoň jednou v životě byla napadena dospělého muže.

Po oplodnění začne ženské štěňátko položit 4-10 vajec denně. Tato vejce jsou velmi malá - ne delší než 1 mm.

Samička je opustí v místech, kde stráví denní světlo. Je téměř nemožné nalézt na posteli vaječné chyby nebo prostě rozptýlené kolem bytu.

Pro normální a správné samic, kterým se vejce nutné pravidelně jíst - to je hlavním faktorem účinné reprodukce. Jedno normální jídlo stačí na to, aby dávalo až 20 vajec. Obecně platí, že samice štěnic živí stále více a více bohatých mužů, a jejich životy mají čas zpoždění mezi 300 a 500 vajec každý. je dosaženo

Optimální podmínky pro reprodukci štěnic v městských bytech: poměrně vysoké vlhkosti, teploty v rozmezí 20-30 ° C, žádné teplotní výkyvy, spoustu úkrytů a samozřejmě, konstantní přístup k potravinám.

Vývoj chyby z vajíčka do dospělého hmyzu

z vkladů vajec v asi 3-4 dnů larva, která se podobá dospělé chybu v miniatuře. Entomologové volat tyto larvy nymfy a chyby v domácnosti, které se liší od dospělého hmyzu pouze velikostí a neschopnost reprodukovat.

Larva neustále roste a je nucen slábnout jako jeho chitin skořápka není schopen natáhnout. Během vývoje nymf v 5x krytu je nahrazen. Pro běžné línání hmyz by měl alespoň jednou zcela zaplnit žaludek s krví.

Za normálních okolností, víly línat každých 6-7 dní, a potom jen měsíc a půl po uvolnění vajíčka do dospělého hmyzu.

Při poklesu teploty, je doba zvyšuje larev rozvoje. Tak, při teplotách pod 20 ° C larva přeměněna na dospělé brouky až po třech měsících, a při teplotě nižší než 15 ° C, obecně vpadot do režimu spánku.

The larva spotřebuje méně krve než dospělé hmyzu. Nicméně, vzhledem k velkému počtu jmen nedospělá stádia dodat nejvíce nepříjemná osoba: v noci, při krmení, za dospělou osobu štěnice na lidském těle tvoří až několik desítek nymf.

Larvy brouků, nejsou schopni vstoupit do záběru anestetika. V souladu s jejich kousnutí jsou citlivé, a narušují lidé v noci. Dospělé štěnice kousnutí začnou svědit jen několik hodin poté, co síly parazita.

, kde štěnice chtěl žít, jejich rozmnožování dojde neustále, a to bez ohledu na roční období. Proto, když vstoupil do místnosti, téměř jistě po krátké době, kdy bude dařit v takovém množství, které vyžadují SES hovory.

Reprodukce štěnice v bytě: kde a jak rychle se vyskytuje

Bedbugy jsou velmi tajný hmyz. Většinu času tráví v odlehlých úkrytech - štěrbiny, praskliny, dutiny pod matracemi, pod koberci a za obrazy a mezi knihami. Je velmi obtížné se setkat s chybou během dne. Na stejných místech, kde štěnici štěnici stráví denní světlo, a jejich reprodukce nastane.

Velké množství dospělého hmyzu a larev, uvedených vajíčka, larvy kůže a výkalů štěnice tvoří tzv hnízdo, ve kterém neexistuje žádná struktura nebo hierarchie, ale vypadá velmi neuspořádaný. Je zde během denního odpočinku samice snášely vajíčka a larvy byly odstraněny.

V jednom bytě může být několik slotů, a tedy zničení jednoho z nich, a to i největší, nezbavuje majitele areálu parazitů.

Chcete-li posoudit, jak rychle množit štěnice, stačí spočítat potomky jedné ženy najednou: jeden měsíc z jejích vajíček bude zobrazovat v průměru o 30 až 70 larev, z nichž většina se přežít až do dospělosti.

Během jednoho života jedna žena položí asi 500 vajec a její potomci se mohou během měsíce reprodukovat. Není překvapením, že obvykle infikování bytu s chybami připomíná invazi: doslovně během týdne kvůli rychlému násobení jejich počtu se může zvýšit mnohokrát.

Největší hnízda a shluky štěnice jsou na místech nejblíže k postelí a pohovkám a nejčastěji - samy o sobě. Zde se štěnice se cítí nejpohodlněji a mohou být krmeni téměř bez nákladů na pohyb.

Sloučeniny a hmyzu, které brání štěnice proliferovat

Přes stále vyvinout metody pro nakládání s štěnice domácí, ideálním řešením k zastavení reprodukce parazita ještě není nalezen.Většina léků je schopna zabít dospělé chyby a jejich larvy, ale často neovlivňují vejce hmyzu. To vyžaduje vícenásobné ošetření bytu.

Je známo, že prášky typu Pyrethrum a morálně zastaralý prach mohou narušit reprodukční funkci ploštic. Nicméně, jejich schopnost jednoduše způsobit otravu hmyzem má ještě větší účinek v boji proti parazitům.

U přírodních populací, které parazitizují kolonie ptáků a hlodavců, je reprodukce štěnice štěnice kontrolována superparazity hmyzu. K těmto škůdcům chyby patří někteří jezdci a mušky, kterým se vejce ve vejcích štěnice štěnice.

opuštění vejce larva bug je napaden v její tělo superparazita rozvinout do larvy, a ve většině případů nymfa umírají po prvním druhém pelichání. Larvy jezdce jezdce v těle chyby a potom dospělého hmyzu opouštějí.

Samozřejmě, doma, jako biologická kontrola chyb nemožné: pár obyvatele bytů umožňují létat v roje komárů místnosti, které mohou být nastaveny pouze v určitých mezích počtu chyb.

Obecně je nejúčinnějším způsobem, jak zastavit reprodukci chrobáků, jejich přímá likvidace silnými a účinnými insekticidy.

Co je důležité vědět o civilizované osobě

Narození larvy chyby z vajíčka