Vajcia ploštíc a ich zničenie

Marec 2019

Video: 3000+ Common English Words with British Pronunciation (Marec 2019).

Anonim

Navzdory jejich malým rozměrům jsou štěnice, které se usazují u člověka, velmi velké problémy. Jejich reprodukce probíhá tak rychle, že je obtížné si všimnout vzhledu tohoto hmyzu v počátečním stádiu. Navíc vejce a larvy štěnice jsou obvykle skryty v těžko dostupných místech, což také komplikuje proces jejich vyhlazení. A proces reprodukce krveprolití je poměrně neobvyklý a je zaměřen na časné zvýšení počtu obyvatel.

Blázince se reprodukují pomocí traumatické inseminace. Muž propichuje břicho ženy a injektuje spermie do ní. Během pěti hodin po páření se samice začne snášet vajíčka. V průběhu dne může samice položit až 12 vajec a po celý životní cyklus - až 500 kusů.

na plodnost štěnic a rychlost šíření závisí na množství potravy a příznivých teplotních podmínek:

  • štěnice nelze tolerovat nízké (pod minus 10 ° C) a vysoké teploty (nad + 45 ° C)
  • je optimální teplota pro rozvoj vajíčka a larvy štěnic od + 20 ° do + 35 ° C, při nižších teplotách se zpomalila rychlost vývoje
  • chyby líhnou larvy z vajec, v závislosti na teplotě, po 5-25 dnech. Také, v závislosti na teplotě, larva chyby se vyvíjí do dospělosti za 30-90 dní.

Chcete-li pochopit, jak úspěšně zničit ploštice a jejich vejce, potřebujete znát rysy reprodukce tohoto hmyzu, vzhledu a stanovišť.

Jak vypadají vajíčka bedlivých chrobáků

Pokud jste našli štěnice ve vašem domě, ujistěte se, že již někde leží vajíčka. Neztrácejte čas, je lepší začít hned prohledávat, abyste mohli posoudit rozsah problému a začít je zničit. Chcete-li zjistit parazity, je třeba v první řadě, aby si představit, jak štěnice vypadat vajec, a za druhé, že je lepší, aby paže lupu, jako je velikost vajec je velmi malý, a zatřetí, že je třeba vědět, kde hmyz kladou vajíčka.

Na níže uvedené fotografii jsou vejce chleba na matraci stěží viditelná. Jak můžete vidět, že nejsou tak snadné je odhalit:

Takže, vejce štěnice podobají rýže, jsou podlouhlé, průhledné bílé nebo nažloutlé, lehce zakřivená, s „čepici“ na konci o délce nejvýše 1 mm a pokryté lepivou látkou, přes kterou jsou vejce bezpečně připevněna k jakémukoli povrchu a v jakékoliv poloze. Nezaměňujte vaječné chyby s jejich výkaly, které se liší v tmavé barvě (na fotografii níže jsou vidět bílé vejce a téměř černé chyby exkrementy).

V spojce obvykle bývá 5 až 12 vajec. Každá páření se samice snaží umístit na různá místa, aby zajistila přežití potomků a snížila riziko zničení vajíček lidmi.

, kde hmyz kladou vajíčka

Je nutné si uvědomit, že chyba - je to velmi tajné hmyz, který se živí v noci, takže přes den je obtížné splnit. Nejčastěji přítomnost chyb v domě je ráno zjištěna ubitými oběťmi. Proto by se měly hledat vejce parazitů v nejbližším okolí místa spánku, protože larvy a samotné chyby se obvykle nacházejí blíže ke zdroji potravin. Vzhledem k tomu, že chyby v postelích netolerují umělé osvětlení a nízké teploty, jejich prostředí bude tmavé, obtížně přístupné a pohodlné pro reprodukci.

Pokud jste ráno zjistili chyby, začněte hledat z postele. Zkontrolujte, zda je třeba matrace, ložní prádlo, trhliny v posteli, rohy, podlahové lišty, noční stolky. Také v případě, že problém přítomnosti malých pijavice moc chod, štěnice sídelní areál značně rozšiřuje a jejich hnízda lze nalézt po celém domě: tapety a koberce, knihy, obrazové rámy, pro baterie v elektrickém, větrání. Pokud máte domácí mazlíčky, musíte je zkontrolovat. Sledujte všechny předměty pečlivě ze všech stran, protože vejce mohou být připevněna v libovolné poloze. Často vedle zdivo jsou brouci a larvy, stejně jako dospělý, takže pokud jste se najít někde v akumulaci těchto hmyzu, je nutné pozorně dívat a najdete jejich vejce.

Jak efektivně ničit vejce chyby

Pokud jste již narazili na problém štěnic v domě a snažil se dostat, víte, že se snaží zbavit tohoto hmyzu, občas musela být několikrát opakovat. Zdá se, že tyto nepříjemné parazity konečně zmizely, když najednou za pár týdnů všechno začíná znovu. A důvod tohoto bludného kruhu je docela jednoduchý: zničit samotné chyby, ne všichni jsou s náležitou pozorností věnovanou zničení vajec, věřit, že neexistuje žádná hrozba. Nicméně v nich je celé nebezpečí skryté. štěnice vejce jsou četné, jsou ukryty v odlehlých místech, a navíc velmi odolný vůči mnoha způsoby ničení, včetně chemické látky.

Abychom pochopili, jak nejlépe zničit vejce štěnice, musíme nejprve určit stanoviště pijavic v domě. K tomu je třeba pečlivě zkontrolovat všechna možná místa pro jejich přesídlení uvedená výše.Zvláštní pozornost je třeba věnovat postelí, záhybům a švům matrace a čalouněného nábytku, prasklinám v posteli, na stěnách a podlaze vedle postele.

Pokud vyšetření nevedlo k výsledkům a nebylo nalezeno pokládka vajec, stojí za to následující. Prádlo by mělo být vařeno po dobu nejméně 20 minut. Matrace, nábytek, stejně jako všechny druhy trhlin musí být ošetřeny horkou párou nebo roztokem 150 ml vroucí vody, 20 ml petrolej a 15 ml terpentinu. Jsou-li místa, kde se tapeta pohybuje od stěny, nebo jsou v tapetu praskliny, je také lepší zpracovávat tato místa a potom tapetu tapetovat.

Pokud se léčba odehrává v chladné sezoně, měli byste si na ulici uložit na ulici nábytek, přikrývky, polštáře a jiné kontaminované věci a nechat na mrazu (nad -20 ° C) po celý den. Poté vše vypláchněte roztokem horké vody sodou nebo peroxidem. Pokoj je dobře větraný.

Můžete také použít různé moderní aerosolové přípravky (jako je Dichlorvos) nebo práškové přípravky proti štěnice, ale je třeba mít na paměti, že nejsou vždy účinné při ničení vaječných hmyzu. Navíc kvůli přítomnosti škodlivých látek ve složení těchto léků je nutné dodržovat pokyny a dodržovat bezpečnostní opatření při zpracování místnosti.

V případě, že všechny tyto procedury nepomohly, stojí za to mluvit o tomto problému se sousedy, možná se jim hmyz od nich uchýlí. V tomto případě se zbavit chyb by měly být kombinovány.

Vlastní boj s štěnice je velmi náročný a zdlouhavý postup, a pokud jste odhodláni dosáhnout výsledků, budete muset trávit čas a energii při zpracování celé místnosti z tohoto hmyzu a jejich vajec.V opačném případě se chyby vrátí znovu a znovu.

Pokud se s tímto problémem nechcete vypořádat sami, nejlepší řešení je obrátit se na speciální organizace, které se zabývají dezinsekcemi štěnice. Odborníci budou provádět nezbytnou úpravu prostor v souladu s bezpečnostními požadavky.

Jak se vypořádat s problémem štěnic v domě, na vás, hlavní věc - neodkládat své rozhodnutí na zadní hořák, nebo bojovat s malým hmyzem může rozvinout do skutečného boje s celými davy pijavic.

Co potřebujete vědět o chybách v posteli, abyste je mohli úspěšně bojovat

Zničení štěnice: nejúčinnější prostředky