Prádlo ploštice a ich uhryznutie

August 2018

Video: Our Miss Brooks: First Day / Weekend at Crystal Lake / Surprise Birthday Party / Football Game (August 2018).


Ze všech parazitů lidských krev sajícího hmyzu - některé z nejvíce patrné a způsobují největší množství problémů. A štěnice z nich jsou dvakrát nepříjemné tím, že se raději usadí především v domě člověka, co nejblíže k hlavnímu zdroji jídla. Není překvapením, že v obzvláště zanedbaných případech jsou schopni změnit útulný domov na zcela nevhodný prostor pro bydlení.

Štěnice domácí prádlo - jsou štěnice, nebo domácí (lat Cimex lectularius .) - velmi běžný typ domácích krev sajícího hmyzu.

V závislosti na stupni nasycení krve může být chyba plátna odlišná jak velikostí, tak i barvou. S vzhledem a rysy tohoto hmyzu se seznámíme podrobněji.

Jak vypadají plátěné štěnice

Všechno v těle chyby je přizpůsobeno k odsávání krve z lidského těla. Současně u jiných savců chyby prakticky nejsou parazitické.

Široké a ploché břicho, malá hlava, z přední části, která se rozkládá na proboscis, tenké nohy - údaje o struktuře těla chyb prokázat svou vysokou odbornost a přizpůsobení je příživnictví.

Díky plochému břitu chyby je velmi obtížné rozdrtit i speciálně. Mírně zranitelnější se stává při nalití krve. Po miliony let evoluce štěnice štěnice ztratily křídla, které je navíc chrání před poškozením tím, že hodí oběť ve snu.

Hmyz se nachází na hladové dietě, velikost obvykle nepřesahuje 3-4 mm a má světle červené nebo žluto-hnědou barvu těla. Po vydatném obědě dosahuje velikost těla chyby 9-10 mm a jeho barva se stává krvavě hnědým, s temným odtokem.

Čelisti chyby jsou piercing-sání stroje a tvoří dva kanály: rozsah, přes kterou proudí krev, a úzké - pro sliny kousnutím, aby krev více tekutiny absorbuje.

Spodní prádlo štěnice v noci. Jedna noc hmyz dokáže pumpovat krev tak, jak se váží sama. Krev a dospělé chyby se vysávají a jejich larvy.

Metoda reprodukce prádla je plně přizpůsobena nejen parazitnímu způsobu života, ale také k maximálnímu rychlému zadržení území.

V těle ženy po páření se denně tvoří až 5 vajíček a během života jeden nástupce rodu vygeneruje až 500 vajec. Téměř každý den je umístí na odlehlé místo. Vývoj od vajíčka do dospělého se uskutečňuje v průměru za 4-6 týdnů.

Obvykle štěnic žije celá kolonie, mezi obyvateli, z nichž lze nalézt i dospělé a larvy, které vypadají jako menší verze dospělého hmyzu světlejší barvy a nové vejce. Nejčastěji se jedná o hromadění štěnice štětin za příznivých podmínek pro jejich vývoj, které vypadají jako nepřetržité míchání světle hnědé barvy se šedivým odstínem.

Jak rozlišit plátěné štěnice z jiného hmyzu: vši, roztoči, šváby

Mezi hmyzu chyby prádlo - nejsou jedinými obyvateli lidských domovů. Setkávají se zde s šváby, blechy, mravenci, občas s roztoči.Ale od všech těchto sousedů jsou chyby zcela odlišné.

  • Za prvé, štěnice prádlo - nelétavý hmyz je velmi malá (rozhodně menší než u dospělých švábi) velikostí. Jeho křídla jsou téměř nerozvinutá, takže chyby neletí, což je také odlišuje od švábů.
  • Z larev švábů, také nemají křídla, chyby snadno natolik odlišné jednobarevné barvy: šedá šváb larvy mají významný světle hnědou skvrnu na cephalothorax a černý šváb larvy jsou téměř vždy větší chyby.
  • Lvínoví štěnici netvoří samostatné "hnízda", jako jsou mravenci. Nicméně, jejich zdivo se nejčastěji nachází v blízkosti zdrojů potravy, v odlehlých oblastech (pohovky, postele, klouby tapety, podlahové lišty).
  • Lov těchto hmyzu nastane v noci, což znamená, že na rozdíl od vši, štěnice kousnutí prádlo začnou svědit a nacházejí se v dopoledních hodinách, po noční spánek. Také v případě, vši jsou parazitní, že je na vlasaté části těla - v hlavě, třísel a podpaží, brouky, naopak, jen kousnutí na zádech, ruce a nohy - kde je srst méně pravděpodobné.
  • Charakteristické „vyznamenání“ prádlo chyb je jejich typický zápach, vylučovaný zvláštními žlázami těchto hmyzu odrazit nepřátele. V místnosti, kde je alespoň jedno hnízdo kolonie Povlečení chyby, určitě tam je dost nepříjemný zápach, připomínající sladkou vůni kyselé hrozny.

Prádlo kousnutí štěnice a jejich vlastnosti

Efekty kontaktu s prádlem chyba člověka je vždy velmi viditelná. Nicméně není vždy možné odlišit chybu kousnutí od kousnutí jiného hmyzu.

Hlavní rozdíl mezi sousty štěnice spodního prádla od jiných hmyzu je jejich konkrétní umístění - původní cesta z 4-7 vpichy, nejčastěji na vystavené kůži.

Tito paraziti nejsou příliš selektivní, kousají muže, ženy a děti. Nicméně obecně kvůli tenčí pokožce a v důsledku toho vůni krve na ženách a dětech napadají častěji. Přes noc v těle dospělého člověka, který byl v místnosti infikované lnu, se může objevit až 300 uhryznutí!

Za prvé, na místě skusu se začne bolet a svědění se objeví. Člověk velmi často zmatený tyto projevy alergickými reakcemi, ale užívání antihistaminik (antialergických) léků nepřináší úlevu.

Pak se objeví růžové otoky s mírným otokem. V případě, že poškozená osoba je náchylná k alergickým reakcím, pak postupně otok velikost se bude zvyšovat, a svědění a pálení budou dlouho obtěžovat. Kromě toho se každým večtem zvyšuje počet kousnutí, a proto ostrost pocitů z nich poroste.

Dosud není jasně stanoveno, zda-li chyby nepřenášejí žádná infekční choroby, jako jsou klíšťata a komáry. Není však možné mluvit o nemožnosti přenosu takových onemocnění, jako je hepatitida B, tyfus a dokonce i HIV se 100% pravděpodobností.

Kde jsou živé plátěné štěnice a jak je hledat?

Povlečení štěnice jsou noční, tak, aby byly detekovány, a to především v důsledku zásadní činnosti: kousnutí na kůži a vzhled drobné skvrny krve a výkalů z hmyzu na ložní prádlo nebo oblečení.

Pokud provádět vyhledávání prádlo chyb v průběhu dne, pak v první řadě je třeba se podívat do odlehlých místech: interiér pohovky, postele, a tapety švy vespod, genderových rozdílů a zdí, stejně jako na police.Různé míst ukrytí kolonie těchto parazitů povede k tomu, co bude muset prozkoumat téměř celý byt - od oblečení po elektroniku (např reproduktory s dřevěným pláštěm). Ospravedlněním jejich jména se mohou skrýt v záhybech ložního prádla a oblečení. Nicméně, tam jsou častější jednotlivé osoby, ale hnízda jsou umístěny ve více spolehlivých a odlehlých místech (tak, jak se zbavit štěnic, jen jim stlačuje čas od času, to je prakticky nemožné).

Důležité je, že i včerejší absence štěnice v bytě neznamená ochranu majitelů před nimi dnes. Bedbugy jsou dostatečně mobilní a snadno se pohybují od sousedů. Kromě toho mají stejnou výhodu jak prostory, které jsou ve špatném hygienickém stavu, tak byty s čerstvou moderní rekonstrukcí a pravidelně sjíždějícími. Proto není nikoho pojištěn.

Co jsou domácí chyby a jak rozpoznat jejich vzhled v bytě

Užitečné video o tom, jak detekovat chyby v posteli