Sme zistiť, kde a ako žiť ploštice

Marec 2019

Video: Week 10, continued (Marec 2019).

Anonim

Stejně jako každý parazit, štěnici štěnice jsou velmi nenároční v podmínkách prostředí. Vše, co potřebují, je dostupnost krmiva a více nebo méně tolerovatelný teplotní režim po celý život.

Jediným jídlem postele jsou lidská krev a jen kvůli nedostatku - krev malých domácích zvířat: ptáci a hlodavci. A teplota, která je ideální pro životně důležitou činnost a rychlou reprodukci štěnice se shoduje s pohodlnou teplotou pro osobu, je 25-30 ° C. To je důvod, proč hledání kde žijí chyby by měly být na stejném místě, kde ten nejlepší pocit jejich hlavní oběť - spícího člověka …

stanovištích štěnice

O, kde živé štěnice, můžeme odhadnout již pouze z jednoho ze svých jmen: nejčastěji se usazují v posteli. Prostor pod postelových matrací, trhliny v pohovkách - zejména mají složitý tvar, staré opotřebované polštáře, různé postel se spoustou děr a prasklin v rámu - ideální místo vypořádání těchto parazitů. Zde jsou doslova "šikovní" hlavnímu zdroji krmiva a zde se cítí nejbezpečnější.

Je zajímavé,

Jako většina skrytnozhivuschih hmyz, štěnice mají instinkt skrývat v místech, kde mohou přijít do styku s oběma plochami současně, a břicha a zad. To vytváří pocit úplné bezpečnosti pro ně. V přírodě najdou taková místa pod kameny a driftwoodem, v bytě osoby - za lištami, v trhlinách měkkého nábytku a mezi knihami.Vzhledem k velmi ploché tělo chyba může procházet skrz štěrbinu, která se může zdát zcela nepřístupné pro kohokoliv jiného.

Kromě toho ložiska obvykle udržují optimální a stabilní teplotní režim. Ačkoli chyby mohou běžně vyskytovat v teplotním rozmezí od + 15 ° C až 40 ° C, ostré teplotní rozdíly vytvářejí pocit napětí na nich.

v útulných pokojích, a to zejména - pro matrace, špatně větraných prostor, čímž se udržuje konstantní teplotu. Proto tam štěnice bydlí v pohodlí.

Nicméně, postele a sedací soupravy - nejsou jedinými místy, kde štěnice ochotně tráví dny línat a plemeno. V případě, že usadit v bytě, měli by usilovat o:

 • k soklem a zaoblené rohy linoleum
 • pod parketami
 • pro skříně a jiné hustě dát do stěny nábytku
 • pod koberce
 • v oblečení ve skříni
 • medové knihy na policích
 • fotky z
 • v nočním stolku a komoda
 • v jiném domácích spotřebičů (ve kterých jsou chyby přitahovaly horečka kolem chladiče a kompresorů)
 • brouci žijí i v nádobách
 • pod prahy, zejména - v blízkosti radiátorů
 • pod čalouněním nábytku.

Samostatně by se mělo říkat o šatních skříních. Mnozí si myslí, před zpracováním bytu, jestliže živé štěnice v oděvu a zda nebo ne to zvládnout.

Dá se říci, že oblečení je třeba zvládnout: visí na trempel chyb oblyubovyvayut vzácné, ale občas někteří jednotlivci a pohybující se larvy mohou žít tady. Pokud se po léčbě nechat naživu dokonce i některé hmyzu, po určité době se obnoví počet chyb v bytě.

A zde je otázka, zda-li chyby v polštářích, je možné říci, živě - nežije.Jsou příliš velké, aby pronikly tkaninou na velmi dolů. Ale pod polštářkem mohou paraziti dobře žít.

Je to kvůli této "univerzalitě" štěnice, že jejich zbavování vyžaduje úplné zacházení se všemi plochami a maximem věcí.

Ale bez ohledu na to, do čeho žijí chyby, je obraz a pojmy jejich života vždy stejné.

Kolik chyb žije?

Průměrná délka života lůžka je 10-12 měsíců. Bedbugs, kteří žijí v chladných místnostech v průměru při nižší teplotě, žijí o něco déle - až 14-15 měsíců. U těch, kteří obývají místnosti s průměrnou teplotou kolem 30 ° C, se délka života sníží na 8-10 měsíců. Rozvíjí se však vývoj vajec a larv, stejně jako celková míra ukládání vajec.

To je zajímavé

Zvýšení průměrné délky života s obecným poklesem teploty vzduchu v stanovištích je společné všem zvířatům, včetně lidí. Bedbugy v přirozené populaci někdy žijí až rok a půl. Ale zároveň se všichni ukáží být menší než jejich teplomilní bratři.

Z celé doby života, asi měsíc nebo dva, opouští chybu v larvální fázi, během níž nemůže reprodukovat. Zbytek času muži pracují jako aktivní inseminátoři a ženy - jako nepřetržité dopravníky pro výrobu vajec.

Povídání o tom, kolik živých štěnice, nemluvě o jejich schopnost přežít období nepříznivých podmínek pro život …

Vzhledem k tomu, bug zažívá nedostatek krmiva: trochu o bezvědomí

Štěnice - typické parazity. Stejně jako všichni paraziti, jsou perfektně přizpůsobení pro období hladu. Například, když majitelé bytu odchod na několik týdnů nebo dát nábytek na ulici.

Bez jídla spadnou do stavu, který na dálku připomíná anabiózu. Většina procesů v jejich těle se zpomaluje a jsou schopni přežít téměř každoroční hladovku. Zejména jejich šance na přežití se zvyšují, jestliže takový hladový úder je doprovázen poklesem teploty vzduchu.

Přejděte na poznámku

V podobném stavu připomínajícím stupor, spadne chyby do nízké teploty. Proto odstranění infikovaných pohovku nebo matraci v chladu minus 5 - minus 10 ° C dělá pro štěnice není tak strašné - jsou včas zakocheneyut a poté rozmrazit a zvýšená chuť k jídlu pozře potraviny. Zabijte pouze teplotu v mínus 22 ° C nebo nižší.

Taková doba trvání přípustného hladovění se shoduje s délkou života štěnice štěnice jiných druhů bez jídla. Například vodní chyby a vodní chyby spadají do anabiózy v zimní sezóně a normálně hladovějí po dobu 5-6 měsíců.

S ohledem na schopnost těchto chyb by neměla bavit naději, že během dvoutýdenního dovolenou a nedostatek lidí v bytě chyby nenechávejte při hledání potravy. S největší pravděpodobností takový dočasný abstinenční hmyz ani nevšimne.

Přejít na poznámku

Chyba postele se krmí jednou za 5-10 dní. A týdenní hladovění se děje bez problémů vůbec.

A konečně stojí za to říct, kolik živých bugů po zpracování prostorů zvláštními prostředky.

Pokud se léčba provádí tak důkladně jako aerosoly, vodní bázi typu kata, insekticid či Tetriks, štěnice žít poté, co nejsou více než dvě nebo tři hodiny. Při požití tyto léky vedou ke smrti parazitů během několika minut. Život štěká štěnice v bytě po dezinfekci je určen pouze v této době, zatímco lék padá na hmyz.

Celkový morální bajka pro ty, kteří hledají způsob, jak rychle a snadno zničit štěnice v bytě: dovolenou po dobu dvou týdnů, a odstranění pohovky na slabé noční mráz efekt v boji proti štěnice nebude. A zničit je musí být silné a opravdu účinné prostředky.

Užitečné video: Kde se v bytě objevují chyby v bytě

Byt, těžce zamořený štěnice. Je jasně vidět, kde paraziti skrývají