Aké sú dôvody pre objavenie chýb v byte?

August 2018

Video: Biblical Series I: Introduction to the Idea of God (August 2018).


Bed bugy se často objevují i ​​v moderních obytných budovách, které jsou vybaveny všemi výhodami civilizace. Samozřejmě, čistí a čistí majitelé jsou zmateni, proč se parazité rozhodli žít svůj byt, kde nejsou žádné zbytky, nečistoty ani domácí zvířata. A jak tyto parazity pronikly do obydlí? ...

Ve skutečnosti, v případě bed bugs, nezáleží na tom, jak pečlivě udržuje čistotu domu. Hlavním a jediným cílem a obětí postele je člověk (někdy - malá zvířata), takže se mohou usadit všude tam, kde tráví lidé tma.

Chcete-li zabránit infekci, měli byste být vždy pozorní a pozorně sledovat nejmenší změny, ke kterým dochází v bytě. Také je vhodné pravidelně provádět prevenci a aplikovat insekticid na obvodu možných míst proniknutí hmyzu, ke komunikaci se svými sousedy a věnovat pozornost stavu svého bytu.

Kromě toho zmizení štěnice v bytě může být náhodný, a také zde pouze z areálu majitele, závisí na tom, zda by umožnilo takovou nehodu. Proto je důležité pochopit, jak se v bytě mohou objevovat štěnice, aby se mohli včas chránit před parazity.

Methods pronikání štěnice v bytě

Na otázku, jak to, že chyby v bytě, to je těžké odpovědět jednoznačně.To vše závisí na tom, který je podlaha nachází dům, zda existují paraziti v sousedních zemích, v případě, že majitelé šli do vlaku nebo dalších strojů v poslední době. Cesty z chyb v domě hodně, takže příčina štěnice v bytě může být zcela odlišný.

Nejčastěji pocházejí z okolních míst, které platí zejména pro staré domy. Hmyz se může dotýkat stěnových desek, trhlin nebo na vnější stěně domu.

Chyby také často procházejí ventilačními šachtami. Bed bugs mohou trvat dlouhou dobu (až několik týdnů) bez jídla a zůstanou aktivní, takže dlouhé přechody pro ně nejsou problémem.

Kromě toho, struktura těleso chyb a jeho velmi malé velikosti přispívají k průniku do velmi malých otvorů a trhlin.

Je-li dům se nachází na venkově, to je často štěnice může jít k lidem z malých hospodářských zvířat, na nichž jsou parasitized. Samozřejmě, že tlustá kůže králíků nebo koz není tak atraktivní pro tyto krvepřítomné hmyzy, jako je člověk.

"Přineste" chybu a přeneste ji do svého bytu může být poté, co strávil noc na novém místě. Může to být jako cizí hotel, hotel v jiném městě a apartmán přátel, stejně jako vlak nebo vlaková stanice.

Rozměry chyby jsou malé, takže i když hmyz náhodou neměl čas se odplazit do bezpečí, než lidé vstát a oblečený, jeho přítomnost na košili nebo kalhoty nikdo nevšimne.

Jednotlivé příčiny vzhledu štěnice mohou být zcela originální a dokonce nepředvídatelné.

  • Domácí spotřebiče. Bedbugové se chtějí schovat v odlehlých místech, chráněných před jasným denním světlem a zdrojem tepla.Často chyby se dostanou do pracovních bloků počítačů a pokud se taková jednotka pohybuje k opravě nebo trvale pracuje v novém bytu, proniknou také parazity.

Rating:

„I štěnice přinesla jeden z klientů přinesl k opravě sistemnik Kdybych hned dostala ven a viděl tito tvorové by kopal a systémovou jednotku, a klient Ten večer stál pod stolem, a štěnice .. roztroušeny po celém bytě. měli jsme několik týdnů později, když začali kousat, zalijeme byt popravčího a radit kata a klientovi ... „

Oleg, St. Petersburg

  • Dalším důvodem pro výskyt chyb v bytě může být přivést do domu na svých šatech. Bed bugs nemohou kousnout oblečení, ale je velmi pohodlné skrýt se v něm. Všimněte si, že krveprolití není vždy kvůli malé velikosti. Proto je velmi pravděpodobné, že po návštěvě bytu, který obývá štěnice štěnice, přinese jeden nebo více parazitů do vašeho domova. Důvody, proč se objevují chyby v postelích, mohou být také v nákupu kontaminovaného oděvu, což se však děje zřídka.
  • Jedním z nejběžnějších důvodů pro vzhled štěnice v bytě je nový nebo starý nábytek, přinesený do domu. Nové kusy nábytku přinesl ze skladu jsou zřídka infikováno - v obchodě prostě nic jíst hmyz, ale takové případy jsou také možné (například - brouky na nábytek z Ikea obchodě). Mnohem častěji je bydlení chyby nábytkem, koupeno "s rukama" a již používáno. Bedbugy naplňují své vnitřní plochy, trhliny. Musíte pečlivě zkontrolovat nábytek před nákupem a v první řadě uprostřed.

Revize:

"Kdybychom věděli, že bychom přivezli tento nábytek s nábytkem, ani bychom do toho skladu nechodili.Nikdy jsem si nemyslel, že mohou být štěnice v nábytku z Ikea. Ale jak jsme chápali, všechno bylo v obchodě čisté a to byla skříňka ze skladu, která byla nakažena. Nevím, jestli se s něčím zpracují nebo ne, ale dokonce i tak cool nábytek může být infikován. Stručně řečeno, před zakoupením pečlivě kontrolovat všechno. „

Inga, Stavropol

  • Ptáci v zájmovém chovu. Štěnice domácí je parazitují na netopýrů, ptáků, křečků a potkanů, pokud nejsou příliš dlouhé a husté krycí vlny. Štěnice nepijí krev koček nebo psů, protože jejich kůže je příliš hustá pro tyto hmyzu. z tohoto důvodu, oni nejsou paraziti dobytka.
  • chyby se mohou objevit v bytě spolu s náhodným osobou. v případě, že dům je člověk, který žije v infikovaném areálu , lze jej dobře přenést Jejich oblečení chyba. Stává se, že po oprava vlastníků bytových jednotek najít populace štěnice, „vlevo“ umělců. Štěnice jsou velmi rádi z velkého davu lidí, takže často žijí v, kabiny vagonech, ubytovny. Pokud si najal na opravu tým žít v takových podmínkách, je velmi pravděpodobné, že tyto chyby budou snažit pohybovat s nimi

Revize :.

„Nemám po odchodu Tádžikové štěnice objevil. A tolik, co jsem si myslel, opravy budou muset být upraveny. Zdá se, že tito chlapci vůbec netrápí chyby. Pravděpodobně žijí ve svých matracích. Měl další týden, aby zaplnil byt malathion, než nájemníci mohli začít ... „

Alexander, Moskva

Infekce byt chyby z pohledu biologa

Postel chyby jsou dokonce nebezpečné, a skutečnost, že se rychle množit a usadit se v okolí I když je do bytu přivedena pouze jedna žena, může se stát předchůdcem nové populace.Jak je to možné?

Chřipka má schopnost udržovat oplodněné buňky v těle až na několik měsíců. To znamená, že může dobře čekat na podmínky, které jsou příznivé pro život a teprve potom pokračují v narození potomstva. V tomto stádiu již muž není potřeba, protože přispěl dříve.

Jedna samice každých několik dní vloží 5-6 vajíček, což produkuje až 500 potomků ve svém životě. Vzhledem k tomu, že mladé chyby se mohou reprodukovat po měsíci po vylíhnutí z vajíček, jejich počet v bytě roste exponenciálně.

Zatímco populace je malá, bed bugy zaujímají velmi malé území v bytě. Mohou žít například mezi švy matrace nebo na zadní straně pohovky.

Když počet hmyzu narůstá, můžete očekávat, že se usadí na všech odlehlých místech. S největší pravděpodobností budou paraziti nalezeni na rámu postele, na gauči, za skříněmi, u domácích spotřebičů a za plátnami obrazů.

Pokud se situace stává kritickou a populace roste neuvěřitelně, hmyz hledá způsoby, jak rozšířit své hospodářství. Mohou začít navštívit apartmány svých sousedů a nakonec se objeví nová kolonie.

Chov chyby je neuvěřitelně rychlý. Jen několik týdnů se počet hmyzu může násobit. Zvláště, to je usnadněno dobrým mikroklima byt - komfortní úroveň vlhkosti, tepla.

Vejce se nacházejí po celý rok, ale za špatných podmínek prostředí je tento proces pozastaven a poté pokračovat se stejnou silou.

Známky vzhledu štěnice v bytě

Existuje několik charakteristických znaků, které naznačují vzhled škodlivého hmyzu v bytě.Také tyto znaky pomáhají zjistit, že to byly chyby, ne blchy nebo jiné živé bytosti:> Charakteristický zápach zkaženého koňaku, který má tajemství, přiděleno dospělými chyby.

  • Neklidný spánek v noci, pocit svědění a plazení hmyzu podél těla. Příští ráno - velké množství kousnutí na otevřených místech ve formě stop.
  • Hnědé krevní skvrny na ložní prádlo. Po kousnutí chyby v lůžku se krev okamžitě nepohne a může listy skvrnit. Kromě toho mohou být samy krmená chyba rozdrcena tím, že se vrhnou na místo.
  • Výkaly štěnice štěnice v podobě tmavých teček v rohu bytu a pod postelí. Mohou vypadat jako mák.
  • Chitinózní pokryv hmyzu, který byl po vysýšení vyhozen. Je to on, kdo nejprve zachycuje oko při vyšetřování infikovaného lůžka.
  • Pokud se objeví alespoň některé známky přítomnosti štěnice v bytě, měli byste okamžitě začít hledat a zničit parazity. Boj s nimi není tak snadný, jak zabránit vzhledu štěnice v bytě, a každý den zpoždění bude vyžadovat velké úsilí v boji proti více a více krveprolití.

Odkud pocházejí v bytě chyby a jak se s nimi vyrovnává

Jak rotují štěnice domácnosti