O bĺch papagájov: od symptómov liečbu

Marec 2019

Video: Pod hrať ping pong (Marec 2019).

Anonim

Často majitelé dostane infikovanou papoušek blechy Blechy jsou obvykle spojeny s psy a kočky. Pěstování zvlněných papoušek, málo lidí si může představit, že mohou mít blechy. Nicméně, blechy lze nalézt u všech zvířat, včetně lidí. A aby se tento problém vyhnul, papoušci a ostatní ptáci nemohli.

Odkud pocházejí blechy

Způsob, jak se blechy dostanou do bytů, kde se nacházejí zvlněné papoušky, může být zcela odlišné. Ale zpravidla spadají do domů stejně jako psí blchy. Zejména:

 • paraziti procházejí ventilačními hřídeli;
 • infekce pochází ze sklepů nebo podkroví;
 • jsou přinášeny zvenčí věcmi;
 • Infekce se vyskytuje u jiných ptáků.

Nejčastější blchy se objevují v apartmánech na prvním a posledním patře. Blechy v papoušcích se pravděpodobně objeví v apartmánech v horních patrech, které se nacházejí pod podkroví, kde se holubi schovávají. Za přirozených podmínek mohou být ptáci nosičkami blech.

Blechy papoušky v jejich vzhledu a struktury připomínající psí

často padá na majitele již infikovaných blechy papouška, a to zejména v případě, andulky koupil na trhu s drůbeží. Infekce ptáků probíhá v uzavřených školkách od sebe navzájem.Nudivý život papoušků je jedním z rizikových faktorů.

Naši čtenáři doporučují!

Chcete-li se zbavit blech, naši čtenáři doporučují odpalovač proti napadení škůdci. Provoz zařízení je založen na technologii elektromagnetických impulsů a ultrazvukových vln! Absolutně bezpečný, ekologický prostředek pro lidi a domácí zvířata.

Více informací zde …

s nepřítelem tváří v tvář

Bloch v přírodě existuje velké množství druhů. Oni parazitize zvířata, lidé, ptáci. Ale musíte vědět, že blchy žijící na psech se zpravidla neusazují na ptáky a naopak. Existují psovité a včelí blchy. Nebojte se ptačích blech. Nikdy se nezabývají na člověka a nekouří ho. Stejně tak, blechy, které parazitují lidi, se nedotýkají ptáků.

Blázy papoušků připomínají psy v jejich vzhledu a struktuře. Mají zploštělé tělo a tři páry nohou, zadní část je nejrozvinutější a nejdelší. Na délku dosahují ptačí blchy 5 mm, ale častěji jsou mnohem menší - asi 1-2 mm. Barva hmyzu je hnědá.

Bílá žije jen dva týdny. Během této doby se však podaří odložit velké množství vajec. Blechy žijí v hnízdech ptáků. Blechy jsou dostatečně vysoké a daleko skákají, takže přesídlení ptáků nemá žádný zvláštní význam.

Blechy neustále žijí na těle papoušků, i když jsou. Papoušek je zdrojem potravy, ale není místem bydliště. Nejčastěji se paraziti skrývají ve voliářích ptáků, v klecích, v kobercích a podstavcích.

Blechy nežijí trvale na těle papoušků, a to i v případě, že jsou prezentovány jako

The nebezpečné blechy

Blechy nejsou neškodné. Kromě toho způsobují oteplování ptáků a poškozují náladu, mohou způsobit nebezpečné komplikace a nemoci.

Blechy trpí:

 • tularemie;
 • mor;
 • helminty a další parazity;
 • patogeny různých infekčních onemocnění.

Kousnutí blechů vyčerpávají ptáky, způsobují jim anémii, nervové poruchy. Pokud je mnoho blech, pak ptáci oslabují a jsou náchylní k různým nemocem. Mladí ptáci mohou dokonce umřít. Proto je nutné povinně léčit blechy u papoušků.

bleší kousnutí vypustit ptáky, anemický nervové poruchy

Diagnostics

Bohužel, někdy velmi obtížné zjistit, zda máte papouška parazitů, včetně blech. Faktem je, že zvlněné papoušky se vyznačují pohyblivým způsobem života a láskou ke konstantnímu čištění peří. Proto je velmi obtížné pochopit - pták čistí peří z čistoty nebo proto, že je znepokojen blechami.

POZOR!

Pro rychlou likvidaci blech, existují pouze tři efektivní možnosti:

 • Volání služby dezinfekce (drahé);
 • Nákup elektronického odpalovače (1390 rublů);
 • Chemické látky (pochybný účinek).

  Čtěte více zde …

  mají papoušky, na rozdíl od psů, nejsou viditelné na podráždění kůže, zarudnutí, poškrábání. Proto se velmi často objevují blchy ptáků, když je mnoho.

  V tomto případě je pták přitahuje pozornost, protože je příliš neklidný, svědění mříže klece, hodně křičí. Majitelé by měli být opatrní vzhledem k tomu, že ptáci začnou padající peří, což je nadbytek na podlaze klece.

  Jsou-li přítomny všechny tyto příznaky, je pravděpodobné, že mít papouška má blechy, a to je čas obrátit se na svého veterinárního lékaře a zahájit léčbu.

  Jak se zbavit blech

  Stejně jako u každého parazita je bojová blchy složitá a jedná na všech stranách.Aby bylo možné vyvést blechy, musíme:

  • pečlivě zpracovat a vyčistit klec;
  • ošetření peří a kůže papoušků.

  Pro léčbu papoušků platí jak chemické lékárny, tak i lidové metody.

  • Jedním z nejúčinnějších prostředků je Front Line. Chcete-li jim přinést blechy, musíte je aplikovat na pokožku. Je nesmírně důležité, aby se nepřijímalo pomocí ptačích peří. V opačném případě se peří začnou mokré a kořistí. Analog frontové linky je Iwamek.
  • Je mnohem jednodušší a rychlejší dostat blechy, pokud existují, pomocí Pyren-D. Je to naprosto neškodné pro ptáky a nezkazuje peří - jsou prostě postříkány papouškem z rozprašovače.

  andulku rozlišuje lásku stálých čisticích peří

  • Je také možné uspořádat lázně pro papoušky za použití insekticidů a antibloshiny šampon. Koupel by neměl mít teplotu více než 35 stupňů pro ptáky. Při koupi ptáka je nutné podporovat jeho hlavu tak, aby se nedostala do řešení. Abyste netrpěli z drápů papouška, je lepší nosit husté kožené rukavice.

  Než se usadit pták v kleci, domov by měl být kompletně důkladně očistit soda, ocet řešení s mýdlem. Nejlepší je vyhadit hnízdo a získat nový.

  Příčinou špatného zdravotního stavu ptáků může být klíště přinesené domácími zvířaty, kteří mají přístup k pouličním procházkám. O tom, jak zjistit a vyndat podkožní klíšťata bez poškození zdraví, se zde můžete dozvědět.

  Je možné uspořádat lázně pro papoušky za použití insekticidů a antibloshiny šampon

  Prevence

  Nemoc je jednodušší, aby se zabránilo, než ji léčit. To oprávněně platí pro pedikulózu.

  • Prevence výskytu blech je jednoduchá - každý nový pták, než se usadí do zbytku, musí být ošetřen proti blechám.
  • Podestýlka listů a stonků pely může být umístěna v kleci ptáků. Jeho vůně odpuzuje parazity a zároveň je pro ptactvo naprosto neškodná.
  • Klička by měla být pravidelně a pečlivě čištěna a hnízdiště by mělo být pravidelně nahrazováno.
  • Z času na čas můžete uspořádat papoušek z jasek. Jedná se o jedno z nejúčinnějších preventivních opatření proti různým pernatým parazitům, včetně blech.

  Je možné odstranit blechy z vlnitých papoušek a jiných pernatých zvířat. Ale musíte být trpěliví a pravidelně léčit.

  Metody bojování blech (video)