Ako sú larvy bĺch a kde ich nájsť v dome

Marec 2019

Video: Dafnie, cyklopy, larvy komárov a iná živá potrava pre jazierkové a akváriové ryby (Marec 2019).

Anonim

Blechy, stejně jako mnoho dalších druhů hmyzu, na jejich vývoji podstoupit kompletní transformací. Vlastně se nazývají: hmyz s plným cyklem transformace. To znamená, že vejce, která Samice snáší Blechy, líhnou larvy, velmi odlišný od dospělých blech, jako je jejich vzhled a způsob života.

Tento druh vývoje poskytuje určité výhody pro hmyz bleší larvy a dospělí nemají mezi sebou soutěží o potravinových zdrojů a stanovišť, a, v uvedeném pořadí, v každé fázi vývoje parazitů má větší šanci na přežití.

Ale pro ty, kteří se snaží bojovat proti blechám, například v bytě nebo domě, tento typ vývoje parazita vytváří určité problémy: v některých případech zničit larvy potřebu dodatečných finančních prostředků a činností. Ale především je třeba, aby byly schopny detekovat, aby věděli, jaké místa se zabývají insekticidy.

Jak vypadá larva blechota?

Larvy blech vypadají jako malé bílé červy bílé barvy s průsvitným tělem. Dokonce i pečlivě pečlivě hledí, nemohou vidět tlapy - jednoduše ne. Ale larvy těla je pokryta řídkými vlasy, dobře rozlišitelné pod lupou nebo mikroskopem.

k zvýšení několika obrázků časy - bleší larvy

v jejím těle jasně viditelné jícnu plné nestravitelné potravin - různými organickými zbytky.

Maximální délka larv blech, která se může vyskytnout v obytných oblastech, je 4-5 mm, obvyklá délka 2-3 mm. Jsou snadno zaměnit s larev, které žijí v podobných místech, ale červ je mobilní a není tak transparentní slupka.

Larva blech má poměrně velkou hlavu a 13 segmentů. Evolučně, první tři segmenty sloužily k upevnění nohou, ale postupně se končetiny atrofovaly jako zbytečné. Lvíčata bláznů jsou dobře vyvinuté škrabací-hnětací čelisti, což jim umožňuje jíst poměrně hrubé krmivo.

Zde na fotce ukazuje vajíčka a bleší larvy

Je zajímavé,

Nejmenší bleší larvy, právě přichází z vajíčka jsou na temeni malé vajíčko zubu - tvrdé výrůstky, které jim pomáhají prorazit skořápku vejce a objevující se na světlo. Na prvním moltu zub zmizí společně s chitinózní membránou těla.

Bez ohledu na to, na které se parazitní bleší - na kočky, psy, nebo potkanů ​​(kočka, pes a krysí blechy), larvy hmyzu vypadají téměř totožné. Proto při zjišťování larvů fleche u koček na vrhu nebo na místě odpočinku si člověk nikdy nemůže být jist, na které druhy patří. A není zde žádná zvláštní potřeba - životní styl všech těchto druhů je podobný a je nutné je bojovat stejnými metodami.

v foto - bleší larvy ve velkém počtu v buňce u hlodavců:

Životní styl a výživa parazitů budoucích

Obecně lze říci, bleší larvy nejsou parazitární. Jejich jídlo je založeno na různých rozkládajících organické hmoty z rostlinných zbytků, aby trusu dospělých blech, které zůstaly nestrávené krevní oběť. Samotné larvy neškrtí ani zvířata ani muže.

Poznámka

Larvy blech z koček a psů nežijí na vlně. Pokud má domácí zvíře nějaké parazity, nejsou to larvy blech.

Vývoj larvy pokračuje v závislosti na dostupnosti podmínek krmiva a teploty od 9 dní do několika měsíců.

V optimálních podmínkách - teplota asi 23 ° C a vlhkost vzduchu 60%, larvy se vyvíjejí přibližně tři týdny. Během této doby se třikrát molují, neustále rostou a krmí. V poslední fázi se larva zahalená tenkým hedvábným kokonem a promění v kuklu.

Při příliš vysokých teplotách vysychají larvy bleché - při nízké vlhkosti se to stává už při 34-36 ° C. Při vysoké vlhkosti vzduchu (až 90%) dochází k tomu, že rostoucí mladistvý člověk je zcela normální.

Larvy blech mohou být dostatečně rychlé po dlouhou dobu - až 3-4 týdny. V tomto případě se nevyvíjejí, neroste, ale nespadají do anabiózy. Larvy se vyvíjejí takzvanou negativní fototaxi - kdekoli se objeví, snaží se dostat do nejméně osvětleného místa. Přestože se oči larvacích blech téměř nerozvinuly, cítí přítomnost světla a snaží se uniknout z osvětleného místa.

Kde hledat larvy běloků v bytě nebo domě?

Larvy blech obvykle zůstanou tam, kde mají přímý přístup k jídlu a mohou být v komfortních klimatických podmínkách - v odpadu, na odlehlé teple, v živočišných buňkách - na záchodě a pod slunečníky. V přírodě - v hnízdech a vrtcích savců a ptáků.

v apartmány a domy bleší larvy je třeba hledat především v rekreačních oblastech a udržování koček, psů a jiných domácích zvířat, odpadkových hromad v spižírny a skříně, včetně zásob starých potravinářských výrobků.

Na soukromých pozemcích v chovu a chovu zvířat žijí larvy blechrů přímo ve vrhu a uschlé podestýlce. To je pod vrstvou odpadků a vrhu ve stejném coop, že larvy blech občas roj s tisíci.

se však bleší larvy lze najít v neočekávaných místech - ve vázách s květinami, je odpadkový koš, v krabici, ve kterém k ukládání zeleniny. Je důležité si uvědomit, že samy o sobě nejsou zde vysazeny a měly by být hledány pouze v době, kdy byly v bytě nalezeny dospělé blechy.

Následující fotografie ukazuje bleší larvy pod mikroskopem - lze snadno sladit jeho velikost s tloušťkou kočka vlasy

Nástroje a metody pro zničení larev blech

zničit Larvy blech v místnosti by měly být stejné nástroje, které jsou používány proti dospělým blechám:

  • Mohou to být ředidla, jako aerosoly Executioner, Kukarachi nebo Tetrix, Raptor nebo Combat;
  • stejně jako mikroenkapsulované látky, jako je Dana nebo Get (druhá má téměř žádný zápach);
  • a dokonce i lidové prostředky - terpentýn, petrolej, ocet.

jsou účinné proti larvám blech a tradičních látek, jako dichlorvosu nebo malathionu, ale i pro jejich bezpečnost a snadnost použití jsou výrazně nižší než moderních léků.

Prachy jsou také účinné proti larvám blech, které jsou prakticky nepoužitelné proti dospělým. Nicméně, používat práškový insekticid je poněkud složitější, protože potřebují k úniku v místech larvami, je někdy obtížné, a někdy - když se larvy podlahové lišty nebo pod podlahou - není to nemožné.

Je velmi důležité, aby se samotný prach nacházel v blízkosti larv, protože působí pouze tehdy, když ho škůdci snoudí s jinými potravinami.Proto je obtížnější bojovat s larvami než s dospělými blýskami - dokonce i aerosoly v boji proti nim potřebují zvládnout místa, kde je velmi obtížné vstát a kde dospělé blechy samy nesplňují.

Nemá smysl odvodit rostoucí mláďata parazitů přírodními preparáty, které je mohou vyděsit. Například v případě, že stejné nebo pelyněk tansy může odradit prostorách dospělé parazity, larvy, a to i v atmosféře těchto bylin je kam jít, a oni prostě zvyknout na takovou odstrašující.

To je zajímavé

S konstantním odstraňováním blech lidovými strašními činiteli se rychle vyvinou odpor vůči nim. Například jsou zaznamenány případy vývoje odolnosti blech, pelin, eukalyptů, tymiánů, tradičně používaných jako prostředek k odstranění parazitů z areálu. Tato stabilita se téměř vždy vyvíjí v larvální fázi.

Larvy blechých nepřijíždějí do místnosti samy, na kočky nebo psy. Mohou se zde objevit pouze z vajíček položených dospělým hmyzem. Proto je jediným způsobem, jak ochránit byt před larvami blech, zabránit vnikání dospělých kousavých parazitů do místnosti.

Příklad koberec doslova napaden larvami blech

Video o reprodukci blech: od vajíčka po larvy a dospělé