Krýs blchy v byte, ich uhryznutie je

August 2018

Video: Ako znie USG repelent? (August 2018).


Rat blechy - paraziti, snadno přizpůsobit pro různé podmínky existence. Parasitologists je považují za jeden z nejnebezpečnějších nepřátel člověka, a to není překvapující: , protože krysy blechy v historii civilizace zabily víc lidí, než jakékoli jiné členovců škůdců.

Současně se ve své biologii krysa blýska není příliš odlišná od ostatních příbuzných. Proto se v bytě člověka vyskytuje jen mírně méně často než kočičí, psí nebo lidská blchy.

Rat blechy v bytě: penetrace a přechovávání

Externě pouhým okem krysí blechy jsou prakticky nerozeznatelný od blech, paraziti koček a psů. Pouze pod mikroskopem můžeme zvážit hlavní rozdíly tohoto druhu. Níže je fotografie krysí blechy při vysokém zvětšení:

Vlastně krysí blechy nepozval jeden druh, ale druh rodu parazitického hmyzu, které jsou hlavními hostiteli jsou hlodavci. Z nich jižní bludy krys, neslavný nosič morového patogenu, parazitují společné šedé krysy a některé další druhy hlodavců.

Mimochodem, to nemusí být nutně blchy u potkanů, které patří do rodu blech krys. Mohou být parazitizovány také lidskými, králičími, psími, kočičími blýskami a mnoha jinými druhy.

Blázy krys vypadají stejně jako většina jejich příbuzných: jejich malé tělo o délce 3 mm je zploštělé ze stran a má tmavě hnědou barvu.Křídla nejsou přítomny v blších, ale jejich zadní nohy jsou mnohem delší než dva páry předních končetin. Kvůli nim hmyz dělá obrovské skoky pro jejich velikost: až 30 cm po jednom šoku tato strouha může létat.

Krysí blchy jsou dočasné parazity všech jejich hostitelů. Oni neustále žijí na těle, ale jen skákat na zvíře, aby ho kousali a opili krví.

V tomto případě jsou samotný hmyz velmi připojeni k místům odpočinku svého hostitele, aby měli vždy zdroj potravy poblíž. Hmyz se zpravidla usazuje v hnízdní podestýlce v potocech potkanů, veverkách, gerbiliích, slancích a tady položí vajíčka.

K poznámce

Kromě krysího parazita v lidském obydlí - častěji v soukromých domech - pronikají blechy myší. A opět neexistuje žádný zvláštní rozdíl mezi tímto hmyzem a kousají stejně bolestivě a nepříjemně. To je jen ve velkých městech v bytech myší blechy téměř nikdy dojít.

larva krysího blýska se vyvíjí v hostitelském hnízdě, krmí se hnilými zbytky trávy nebo vlny. Pokud je to možné, larvy ochotně konzumují výkaly dospělých blech, které si uchovávají velké množství nedotažené krve. Na obrázku níže jsou vejce a larvy blech:

Krysí blchy v bytě se usazují za přítomnosti míst s hromadou nečistot a nečistot. Je to tady, za soklové desky, pod starými koberci, které nebyly delší dobu třeště, jejich larvy se mohou vyvíjet poměrně úspěšně a dospělé blechy kousnout bez problémů.

Kousnutí krysových bleší jsou bolestivé a téměř vždy viditelné. Tento hmyz nemá enzym, který má anestetický účinek, a proto již s kousnutím člověk cítí silnou bolest. Místem sám o sobě je velmi silný skus svědí, bobtná a v citlivých lidí kolem něj vyvinout alergická reakce, která může mít všeobecný s horečkou a zvětšením mízních uzlin.

Na fotografii je zobrazeno několik kousnutí krysových blech u dospělého. Děti na ně reagují ještě ostřeji:

Je pravidlem, že kousnutí krychlových blech, které rozdávají přítomnost těchto parazitů v bytě. Velmi často se tento hmyz nachází v domě, kde žijí domácí hlodavci - myši, ozdobné krysy, křečci.

Ale bez nich se blechy budou cítit skvěle, pokud mohou pravidelně kousnout člověka, kočku nebo psa. Protože jakmile se zjistí kousnutí krysích blech, paraziti by měli být okamžitě prohledáni a zničeni, aby se zabránilo jejich reprodukci.

Co může být nebezpečné krysí blechy

společně s lidskými, psů a koček potkanů ​​blech může způsobit pulicosis - kožních docela běžné formu nemoci, která je reakcí na bleší kousnutí.

Symptomy kousnutí krysí blechy jsou docela typické pro celou rodinu těchto hmyzu obecně:

  • bobtnání při kousnutí
  • hojné vylučování pevné látky
  • intenzivní svědění
  • vředy v ústech a krku
  • horečky
  • bolesti hlavy a mírné poruchy nervového systému.

Pokud se objeví dokonce i několik z těchto příznaků po kousnutí krysových blech, je třeba se podívat na lékaře. Samotná léčba není žádoucí, protože tyto příznaky naznačují vývoj alergie. Nikdo nemůže nikdy předvídat, co to povede - důsledky mohou být dokonce i nervové poruchy a anafylaktický šok.

Ale hlavním nebezpečím krysích blech jsou patogeny, které jsou potenciálně schopné cestovat v těle parazita. Mezi nimi - morová hůlka, spory antraxu, encefalitida a brucelóza, salmonelóza a spavá nemoc.

Kromě toho mají blechy na krysách velké množství vajíček červů. Není divu, že každá kousnutí blechu se může stát jakousi injekcí celé řady cizích biologických činidel, z nichž některé nemusí mít imunitu.

Je zajímavé,

vědec, který je popsán na jižní krysí blechy - ten stejný, protože z toho zemřel ve středověku třetina evropské populace - Charles Rothschild. Byl bankéř a zabýval se entomologií jako hobby. Zemřel, trpěl encefalitidou a rozhodl se spáchat sebevraždu. Možná, že jeden z nich studoval blechy a stala příčinou jeho nákazy smrtelnou chorobu ...

Metody boje proti škůdcům

Zbavte krysí blechy v místnosti je jednoduchý, ale nepříjemné. Dospělí hmyz usmrtí povrchovou úpravou typu insekticidu aerosolové nebo dravce Kombat larvy navíc může být tento způsob zničen zvláštních prostředků - prach a mikroenkapsulované léky typu pronikají, jsou použity proti švábů a mravenců.

Nejúčinnější metodou boje proti blýskům krys je volání speciálních dezinsekčních služeb. Zaměstnanci těchto firem ve své práci používají velmi silné profesionální insekticidy, jedno ošetření bytu, kterým je dost úplné zničení všech parazitů.

Zobrazit blechy z krys nebo jiných hlodavců doma je snadné: můžete použít prostředky z blechám pro koťata nebo štěňata - spreje, kapky na kohoutku, šampony. Je důležité zvolit pouze správnou koncentraci, aby nedošlo k překročení přípustné normy pro zvíře určité hmotnosti.

účinné léky proti blechám krysy

k boji proti blechy krysí jsou nejčastěji používány:

  • aerosolové čisticí prostředky - pro zpracovatelská zařízení a pro odstraňování blechy z domácích zvířat.Za první účelu slouží Kombat, Raid, Raptor, Medilis Tsiper, malathion Mikrofos, Tetriks. Za druhé - spreje Hartz, Frontline, Advantage.
  • insekticidní prášky, které otrávily larvy - Feverfew, Faz, prach Clean domu.
  • Šampony, které koupat domácí mazlíčky - Mr. Kiss, Čistota, Frontline a další.
  • Kapky pro zvířata v kohoutku - například pevnost, Hartz, Barsik.

Jak se můžete chránit před blechám

V těch případech, chtě nechtě, které mají být poskytovány v oblastech, které hrozí napadení blechami, měli byste použít speciální prostředky na ochranu proti škůdcům. Nejúčinnější a široce distribuované těchto aerosolových repelentů na bázi DEET látky - mocný insekticid, který může vyděsit nejen blechy, ale také klíšťata.

Kromě toho, aby se zvýšila úroveň ochrany proti blechám možné, uvedení na exkurzích kalhoty ke kotníkům a snaží nebýt dlouho o Ubytování živočišných nebo hlodavce nory. Při cestování v tropických oblastech (kde jsou také hojné krysí blechy), je třeba se vyhnout, aby se usadit v příliš levné hotely jsou často zamořeny parazity.

Obyvatelé bytových domů trpí bleší kousnutí