O ľudských subkutánnych všoch: mýty a skutočnosť

Smieť 2019

Video: O ľudských plynoch (SEDEM) (Smieť 2019).

Anonim

Podkožní vši u lidí jsou rozšířeným mýtem. Stejně jako vši, které se objevují z nervů nebo z celých nádorů, zcela osídlené všemi všemi. Obvykle říkají, že pod pokožkou žijí vši, pokoušejí se vysvětlit nebo popsat svrab - běžné onemocnění způsobené úplně jiným, odlišným od vší parazity.

Nicméně, mýtus podkožních vši člověka získala širokou popularitu z několika důvodů:

  • Všichni jsou opravdu velmi malí, a dokonce i v jejich normálním životním prostředí jsou stěží nápadní. Mnozí věří, že pokud nejsou na hlavě vidět, stejně jako neviditelné vši a pod kůží.
  • Symptomy onemocnění, jejichž odpovědnost se u lidí přemisťuje na subkutánní vši u lidí, je velmi podobná typické pedikulóze - stejnému svědění, stejným migračním podrážděním. A jakmile viděli takové příznaky na hlavách, je snadné obviňovat je za svrab.
  • Kožní agens svrab je nerozlišitelný bez mikroskopu. Samozřejmě, že populární pověst by měla alespoň nějakým způsobem popsat, co člověk nemůže vidět. Za tím účelem byla vynalezena podkožní vanička.

Dnes věda již popsala jak svrab, tak životní styl svých patogenů a vši samy. Abychom spolehlivě sledovali příčiny a rozdíly těchto parazitárních infekcí, měli bychom dobře vědět jejich patogeny.

Recenze

"Po léčení do vesnice jsem měla podkožní vši.Strašná věc. Na kůži jsou malé hrbolky, pod kterými může být vidět slunce na kopci a děsivě se točí. Škrábání je nemožné, můžete je vyzvednout jehlou a vytáhnout ji. Svrbení do noci je velmi zhoršeno, nemůže se cítit během dne. V nemocnici, on byl jmenován permethrin masti a také ležet ve sboru po dobu pěti dnů. Řekl, že je velmi nakažlivá „

Julia, Ogonevka

Trochu vši a jejich biologie

Všechny lice -.. Je vnější parazité člověka Oni nejsou schopni proniknout do těla nebo pod kůži, ale to je velmi dobře přizpůsobeny tak, aby udržel na vlasy díky speciální konstrukci svých nohou na snímku je hlava veš pod mikroskopem - jsou výrazně jeho přívěsné nohy:.

Vši pod kůži téměř nikdy se objeví, a to i ve výjimečných případech, které spadají do rány vydejte se z toho.

Taková neschopnost žít uvnitř těla lidské vši se podobají ostatní ektoparazitů. - štěnice, klíšťata, blechy, ale ze všech vši se liší v tom, že dokonale přizpůsobí stálé přítomnosti na povrchu těla - zde jedí, odpočívat zde, zde kladou svá vejce, na hnidy, které lpí na vlasy <. Tip

aktuální cootie (spodní prádlo) - evoluční tvar hlavy, přizpůsobit se, žít na oblečení a občas lézt na lidské tělo a kousat ho. Tyto vši také nemůže žít pod kůží, ale mimo jiné parazity zaujímají zvláštní postavení - mají rádi, a nežijí na lidské tělo, ale vždy přítomen v bezprostřední blízkosti.

Larvy vši, malé kopie dospělých také žijí pouze na hostitelském kůži a nikdy proniknout pod ním.Proto, otázka, zda existují subkutánní vši, můžete určitě odpovědět - ne, existují.

, který žije pod kůží: Detail svrabu

Takže to, co je notoricky známé podkožní vši?

Pod tímto oblíbeným jménem je další parazit - svědivý svědění nebo roztoč.

Má téměř nic společného s játry, jeho příbuzní jsou encephalitic roztoči a pavouci. Na fotografii níže ukazuje svědění roztoč pod mikroskopem - it patrné 8 stop (od lidské vši jsou jen 6):

podkožně vši u člověka tyto roztoči pojmenovaný pro jeho podobnost s příznaky příznaky infekce napadení vší - silné svědění, označené puchýře z kousnutí a neviditelnost samotných parazitů.

Svrbivé svědění vyvolává svědění s neustálým trávením pokožky a kousnutím sání krve. Ženské klíště, když se pohybuje pod kůží, neustále ukládá vajíčka, z nichž vycházejí nové larvy a stále dělají totéž.

Recenze:

Řekli mi, že jeden dědeček měl na čele náraz a mnoho let. A když to bylo řezané, bylo to plné vši!

Irina, Moskva

Obvykle infikovaná osoba na těle má od 1 do 15 roztočů. Již toto číslo způsobuje tak závažné svědění a nepohodlí, že osoba je nucena kontaktovat zdravotnické zařízení.

Ve zvláštních případech - mezi tuláky, například - pod kůží může žít několik milionů roztočů

, který kromě svědění může vést k odumření tkáně a vývoje zvláště těžkých forem svrabu - Norské svrab tvárné svrab, dermatitidy a pyodermie. Na snímku - vzhled lidské ruky s krustou svrab:

Bez mikroskop svrab zvážit nemožné, ale na svém místě pod kůží vidět malé tmavé tečky (viz.foto)

Lze tedy říci, že takzvaná populárně vši pod kůží - to svědění roztoče, které mohou způsobit podráždění, který vypadá velmi podobně jako vši.

Jak rozlišit infekci od "subkutánních vší" od pedikulózy?

Některé příznaky infekce se subkutánními všemi výrazně připomínají symptomy onemocnění způsobené dermálními všemi. Existují však zřetelné rozdíly v těchto onemocněních:

"Subkutánní vši" se na hlavě nevyskytují. Pouze ve výjimečných případech u dětí může roztoč roztoč ovlivnit horní část krku a brady. Nejčastěji roztoč postihuje interdigital prostor, genitálie u mužů, axilární dutiny, žaludek, boky, hýždě, lokty. Na rozdíl od roztočů svrabů, vši nejčastěji parazitizují na hlavě nebo ve veřejné oblasti.

  • "Podkožní vši" nezanechávají z kousnutí charakteristické stopy. Pokud existují takové stopy, měli byste podezřívat běžné vši. První symptom svrabů je vyrážka. Na fotografii níže - charakteristický vyrážka se svrabem.
  • U svrabů je charakteristické, že pod kůží se vyskytují pohyby klíšťat, které lze pozorovat při vyšetření místa svědění nebo prstů.
  • Avšak vždy se objeví jakékoliv charakteristické symptomy, musíte se nejprve obrátit na lékaře - pouze on bude schopen diagnostikovat parazita s maximální spolehlivostí.

Důvody pro vznik mýtu, a že se skrývá

Mýtus o existenci podkožního vší pravděpodobností objevil, když trpí vši lidé se snažili vysvětlit příčiny svrab. Dokonce i v renesanci v Itálii existuje hypotéza, že svrab je způsoben některými mikroorganismy, ale lékaři je nemohli najít. Vzhledem k podobnosti onemocnění s pedikulózou lze snadno předpokládat, že svrab byl způsoben stejnými patogeny, jen neviditelnými, žijící pod kůží.

v budoucnu tyto teorie a mýty vyvinuta značně: lidových lékaři často strašit své pacienty příběhy o tom, jak lidé existují obrovské rány na těle, že pitva jsou oční bulvy plněné vším, spontánní vši pod kůži nečistot a dokonce že vši jsou neustále přítomni pod kůží hlavy, ale dusí, ale jsou aktivováni pouze ze stresu a nestabilních nervů hostitele. A lidé věří.

Rating:

Víte, ať je a říci, že vši jsou vysílány pouze z člověka na člověka, ale řeknu jen to, že když jsem se rozešla se svým přítelem, měl jsem spoustu stresu, jsem víc než měsíc nešel domů. A všimněte si, že jsem se s žádným cizím člověkem ani nepokoušel. Ale musel jsem vši, samozřejmě nejdřív jsem nemohl pochopit, když jsem viděl tohle, ale lepší se podíval blíž a viděl bělavé tečky na hlavě, a nikdo na druhé straně neměl je v rodině, oni byli jen pro mě. A naštěstí bylo málo lidí, takže jsem je rychle dostal ven. Tak jsem se ujistil, že vši nejsou jen špína a vše ostatní, ale ze stresu!

Naštěstí dnes rozptýlil tyto spekulace, a zároveň inteligentní lékaři vědí, jak rychle a snadno zbavit těchto vši a svrab. Pokud tedy někdo začne říkat nějakému tlumenému lékaři něco o existenci podkožních vší v lidském těle, stojí za to. Je žádoucí - směrem k nejbližšímu dobrému dermatologickému úřadu.

Více o podkožních klíšťat: zajímavé záběry

Co je důležité vědět o svědění a jejích příznaků: jak se chránit