Môžu sa vši objaviť nervózne?

Január 2019

Video: The happy secret to better work | Shawn Achor (Január 2019).

Anonim

Pouze z nervů, bez jiných příčin a infekce od jiných lidí, vši na hlavách se nemohou objevit. Stávající myšlenku, že vejce nebo vši se spí ve vlasaté části hlavy, dokud je člověk v klidu a začnou rojit a způsobují svědění pouze tehdy, když nervózní vzrušení jsou pseudoscientific mýty, nelogické a nepodporované žádným výzkumem.

Nicméně, spekulace o tom, jak se vši vypadají nervózně, jsou rozšířené nejen v provinční oblasti, ale také v městské a vzdělané populaci. To by mělo být považováno za zbytek populárních přesvědčení.

Nicméně myšlenka, zda se na nervy objevují vąe, má v některých ohledech dokonce i spojení s vědou.

Přezkum

Nikdy jsem nepochopil, kdy mi babička řekla, kde jsou vši odebírány od nervózního člověka. Bez ohledu na to, jak je člověk nervózní, jsou vši samy hmyz a prostě se nezobrazí. Ale na univerzitě to bylo přesně to, co se stalo. Rozloučil jsem se s mým milovaným se skandálem a slzami, byl jsem velmi rozrušený, začal jsem studovat a začal. Oškrábal jsem hlavu, zhřešil jsem na alergii, nemohl jsem spát a pak jsem začal detekovat nity. Několikrát na polštáři našli samotné vši a musel jsem za týden chodit na své rodiče, abych otrávil tento koktejl s petrolejem. Nyní chápu, že vši ze stresu - to je docela reálné.

Alena, Mirgorod

Jak se vůně na hlavě skutečně objeví?

Odborníci - parazitologové už dlouho zjistili, jak se objevují vši na hlavě a jiných částech těla. Jediný způsob, jak dostat vši na hlavu nebo tělo osoby, je přímý přenos od jiné osoby. Obvykle se taková infekce vyskytuje při blízkém pohlavním styku, polibách, obejmech, sexuálních činnostech, hrách, zápasištích.

Je možné nosit vši i přes hygienu a vlasy - hřebeny, ručníky, vlasové pásky, sponky na vlasy. Tato metoda je však vzácnější a důležitá úloha při šíření vší nehraje.

Tip

stydké vši mohou být rovněž předávány v stojatých rybníků vody - všechny vši jsou odolné vůči hypoxii a nezemřeli ve vodě po dobu dvou dnů. Tam jsou případy infekce dětí se všemi druhy v Indii při plavání na veřejných plážích řek v chudých oblastech.

Véda, která většinu svého života tráví na šatech a spodním prádle, může s tímto oblečením a šířit, za předpokladu, že několik lidí nosí oblečení. Dokonce i hlavička může být přenášena přes kožené čepice.

Existuje názor, který vědci neodmítli, že osoba ve stavu emočního vzrušení je pro vší atraktivnější. Tyto parazity jsou vedeny především vůní a nervová osoba je aktivnější potní žlázy a vytváří silnější a silnější chuť.

Avšak vzhledem k sedavý vši a jejich neschopnost létat, jejich reakce na vůni člověka je nervózní lze vysvětlit pouze jejich převodu z jednoho hostitele do druhého, ale ne spontánní výskytu. Proto i když existuje závislost pravděpodobnosti přenosu vší z nervů, pak se šíření těchto parazitů projevuje jen velmi málo.

Home také populární teorie, která může být dostal v případě, že vši v nervovém systému, má následující pozice v jeho jádru:

  • vši a jejich vajíčka ležet ladem v hlavě, nedokazuje se v klidné osoby.
  • Zdá se, že vši se objevují stresy, reagují buď na myšlenky v hlavě, nebo na konstantní přidělení potu, a okamžitě po jejich vzhledu začnou aktivně jíst a kousat osobu.

V takové teorii je hodně nelogické.

Nejprve nevysvětluje, jak jsou vši zpočátku v hlavě a odkud pocházejí z nervů. Koneckonců, děděním nejsou převedeny, ale pokud jsou převedeny od jiné osoby - proč se na chvíli zastaví?

Za druhé, dnes je známo, že vši nebudou hladovět více než několik dní. Proto je sen v jejich hlavě po mnoho let vědeckým nesmyslem.

A nakonec není jasné, co se nervózní člověk ukáže být mnohem atraktivnějším zdrojem jídla než tichým, že poslední vši nemohou ani aktivně jíst.

Poznámka

Tato teorie má několik možností. Mezi nimi - vzhled na hlavě kužele, ve kterém vši roj. Údajně jsou k dispozici i fotografie takových kuželek. To je také fikce: všichni se nemohou usadit pod lidskou kůží. Často jsou však další podkožní parazitové roztoči zaměňováni s podkožními všemi.

Je zřejmé, že takové teorie jsou zvláštní atavismy lidského obrazu světa, které se postupně stávají zastaralými. Nicméně, kvůli jejich existenci, mnoho lidí používá špatné způsoby, jak kontrolovat parazity a dokonce přispívat k jejich šíření.

Všichni ze stresu: je to vši?

Další odpověď na otázku, zda existují vši z nervů, to je úplně jiná rovina: vši od stresu - to není vši, a obvykle alergie nebo zánětu kůže nervy.

Vzhled vší na nervy může být snadno zaměněn se známkami jakéhokoli onemocnění kůže na hlavě, což způsobuje svědění. Například psoriáza je charakterizována svěděním s vlnovitou intenzitou projevu. Nejvíce se vydává ve chvílích emočního vzrušení. A dříve, než zkušený dermatolog přesně diagnostikuje samotnou chorobu, může mít pacient pocit, že má na nervy vši.

Dermatitida se může také objevit na nervu, a vši, které nemají nejmenší vztah.

Někdy mohou být přijata výskyt vší v nervovém systému svrab, který je původcem nejsou vši a roztoče. Je pravda, že svrab je častěji lokalizován na rukou a na těle, ale roztoči se mohou také usadit na hlavě. Tady jsou a žijí v samotné pokožce, nevykazují zvenčí a způsobují vážné svědění během jejich pohybu. Samozřejmě, svrab také nepochází z nervů.

k odlišení od svrab vší (vši zamoření), může být vzhled svědění na část těla, která není pokryta s vlasy, jakož i absence hnidy na vlasy a viditelné body kousnutí.

Na fotografii níže můžete vidět stopy přítomnosti vši - nezáleží na tom, nervy se poškrábal po kousnutí nebo jednoduše svěděním:

Na ostatní snímky - lidské ruky, nakažených svrabem:

, ale zjistit, zda tam může být vši z nervů, nebo ne, nestačí pro osoby, které již trpí. Potřebuje konkrétní pokyny k akci.

Jak se má léčit pro infekci všemi?

Bez ohledu na důvody výskytu vší - na nervové bázi nebo dokonce i přes přenos od jiné osoby - léčba by měla být okamžitě zahájena.

V obzvláště zanedbaných případech může být pokožka pokožka pokousaná, pokousaná a svědivá, může být ošetřena zklidňujícími balzámy nebo lotiony.Ale první prioritou v infekci vši vyžaduje zničení samotných parazitů. Zmizí - příznaky onemocnění zmizí.

V boji vši je poměrně problematické, ale není to obtížné. Dříve byla hlava infikovaných ošetřena petrochemickým kerosenem a nanášela se na několik hodin. Všichni z tohoto zahynou. Dnes, pro tentýž účel, se používají speciální šampony s všemi jedy, toxické pro hmyz, ale neškodné lidem.

Speciální hřebeny proti všem, které jsou vyčesané dospělým hmyzem a hmyzem, jsou také docela účinné. Nicméně, pokud se kerosen nebo insekticidní šampon může zbavit vši po několika hodinách, pak hřeben bude muset ploutvat několik dní.

Speciální masti a šampony se používají k boji proti všem všem. Ve všech případech boje proti vši je efektivní opatření holení pokožky, zejména v létě, kdy je hlava vystavena působení slunečního světla.

Další mýty o všudech

Mýtus o tom, jak se vši objevují z nervů, není jediný, který je spojen s těmito parazity. Stále existuje několik přežívajících přesvědčení, v nichž se velké množství lidí domnívá více ochotně než ve faktech, které dokládají biologové. Například, mnozí jsou přesvědčeni, že vši a nits jsou různý hmyz. Ve skutečnosti jsou nits vešičkové vejce ve speciálních skořápkách.

Dokázat, zda jsou vši z nervů, někteří experti výmluvně vysvětlují, že se z bláta na hlavě nebo v domě objevují vši. Tyto teorie jsou blízké těm, které se objevují ve starověkém Řecku, a dnes věda přesvědčivě dokazuje, že je nemožné, aby vši vyrostli z nečistot.

Je dokonce teorie, že vši jsou druhy rakovinných buněk, které se mohou objevit v těle na nervové půdě a umírají pouze se smrtí hostitelského organismu.Tento příběh je stejně směšný, jak je to hrozné. A konečně, lidé jsou velmi populární všemi. Mnoho léčitelů je přesvědčeno, že zvláštní kouzla budou stačit, aby zbavili nemocného člověka parazity. Je zřejmé, že bez ohledu na to, odkud pocházejí vši na těle nebo hlavě, je nemožné je vyloučit pouze kouzly.

Některé mýty o vši, stejně jako rysy boje s těmito parazity