Detaily posteľnej vši

Marec 2019

Video: MUDr. Pavel Lisický - praktický lékař pro dospělé - Litvínov, Most (Marec 2019).

Anonim

Tento druh parazitů, jako jsou bedrové vši, v přírodě, přísně řečeno, neexistuje. Takže se obvykle nazývá lidská vousy nebo spodní prádlo (spodní prádlo), které se náhodou objeví na posteli. Tento hmyz jsou parazity sání krve patřící ke stejnému druhu, ale k různým formám.

Hlavice v hlavě stále žije na hlavě a oblečení na oblečení osoby. Na lůžku jsou oba paraziti zcela náhodní a nemohou existovat dlouho. Nicméně, to bylo vzácné příležitostné setkání, které vedly k lidem volat ložní prádlo.

Na poznámce

Lidská vši nemohou hladovět více než jeden den a jejich larvy - více než několik hodin. Proto je v posteli na posteli prakticky odsouzený sebevražedný atentátník, protože stále potřebuje žít na další návštěvu postele. A pokud to vina řeší, usadí se na oblečení těch lidí, kteří nikdy nezmění oblečení (trpaslíci a různé oddělené prvky), pak by to nemohla vyřešit tento problém. To je důvod, proč se hlavicová vosnice vyskytuje jen zřídka v nejlevnějších hotelech a ubytovnách, kde náhodou padá z hlavy infikovaných hostů.

Všeslenost: jak vypadají

Lvíčka je malý hmyz s délkou těla 0, 5 až 3 mm, v závislosti na věku a stádiu vývoje. Parazit nemá křídla a pouze se plazí. Navíc jeho nohy uzpůsoben pro pohyb nebo chodit na rovnou plochu: každý čep nese vši zaoblené dráp, skrz které může hmyz držet na vlasovým svazkem (viz.foto)

Je tady, na lidském těle vlasů nebo vláken vlněných oděvů vši a tráví většinu času. Na povrchu těla klouznou dolů každých pár hodin, aby propichli kůži a opili se krví.

Je zajímavé,

Závěsné (praní prádla) veš, vedení většinu času na oblečení, mnoho staletí evoluce značně změnila svou morfologii a přizpůsobit lpí na tkaniny a kůži. Nicméně, když se všichni pohybují hlavy do hlavy, na několik generací si zvyknou na původní podmínky bydlení.

Stínové vši vypadají nezajímavě. Mají natažený břicho a malou hlavu. Jejich barva těla je světle šedá, téměř bílá, ale po krmení, když je břicho naplněná krví, se červená nebo hnědá hnědá.

V níže uvedené fotografii - postel vši kousnutí na webu:

Na další fotografii ukazuje, jak to vypadá pod mikroskopem vši lůžkovin:

Je zajímavé,

stydké vši má tvar těla, která se liší od situace vši posteli. Její břicho je mnohem kratší a labky jsou silnější. Na lůžku se téměř všudy neděje vši. Fotografie stydké vši je uvedeno níže:

Hlavní rysy ložního vši, které je odlišují od jiných parazitů:

 • malé rozměry
 • průhledné tělo závoje
 • tuhosti> prodloužený břicha.
 • Larvy lodních vší jsou velmi podobné dospělým hmyzům a od sebe se liší pouze ve velikosti. Krmí se také krví a žijí s dospělým hmyzem. Předtím, než se stane dospělá vražda, musí být larva třikrát převedena.

Ložní prádlo udeří člověka kdykoliv, a to je důležité - v blízkosti se nachází tělo člověka. Níže je fotografie kousnutí ložního vši - jsou velmi podobné těm z štěnic, ale liší se v tom, že vši nikdy neopustí řetězec několika soustech:

Vejce postel vši připoutat k osobě záhyby oblečení, a ve výjimečných případech - až do samého posteli které často a pravidelně spí lidé.

Uzavřené ve speciální kapsule, která se připojí k vlasům, se takové vejce nazývá nit. Je to neuvěřitelně obtížné najít na posteli a oblečení kvůli své bílé barvě a drobným rozměrům. Na fotce je zobrazena lůžka a její vejce na prstu.

Tip

Vši na posteli, a jejich kousnutí je často zaměňován s jinými škůdci. Například plná tužka vypadá jako blecha, s výjimkou toho, že nemůže skákat. Ale více často označované jako malé vši larvám brouků, příliš průsvitné s kapkou krve v břiše. Je to chyby mnohem pravděpodobnější, že se nacházejí v posteli - to je jejich obvyklé stanoviště, na rozdíl od vši, které se nacházejí na posteli jen občas. A pokud bychom byly nalezeny „vši v posteli“ - pod matraci nebo na těle - to je zaručeno, že štěnice. Všichni by se prostě nemohli plazit.

Všichni na posteli: co tady dělají?

Vši - je trvale žijící v lidském těle ektoparazity, tedy ty parazity, které nepronikají do těla. Jeho upevnění v lidském těle, které se liší od jiných parazitů: blechy, klíšťata, štěnice žít a plemeno v bytech a přírody, ale člověk lézt pouze na krmiva. U vší se celý cyklus rozmnožování odehrává na vlasu a těle člověka.

Hlavním účelem přítomnosti vší na lidském těle je výživa. Jejich jediné jídlo - v krvi, u nichž by se kousat, piercing pokožku svými čelistmi jako tenké dýky, a sát krev několika mikrogramů na krmení. Navzdory minimální velikostí lůžkové vši bodnutí více bolestivé než, například komáři, a vypadají jako malé hrbolky s otvorem uprostřed.

Na fotografii níže - kousnutí všitých vší na tělo.Taková porážka jsou typická pro případy, kdy je mnoho vší.

Na lůžku jsou vši velmi vzácné a jen ve výjimečných případech. Tam jsou pouze jedinci, kteří náhodou spadnou z těla nebo hlavy a nejsou žádné trvalé populace, které se množí v posteli.

Pokud však člověk položí na lůžko, na kterém spadl spánek, parazit se přesune do svého těla a znovu začne obvyklý způsob života.

Všude na posteli nejsou nalezeny masné vší, a dokonce i několik jedinců v jednom lůžku se může objevit pouze v případě, že na ni velmi trápená osoba strávila noc.

Pokud v posteli najdeš hodně "vši", pak je to s největší pravděpodobností larvy beden.

Proč jsou vši nebezpečné?

Jednotlivé kousky bedrových vší nejsou největším problémem. Zvláště nebezpečné se stávají ve velkých množstvích, když hromadné kousnutí způsobí v člověku pedikulózu - komplex symptomů podobných kožní nemoci. Pediculosis je obvykle následuje:

vyrážky na těle

 • výskytem puchýřů a jizev
 • namodralé pigmentových skvrn
 • Kůže zhrubnutí.
 • V obzvláště zanedbaných případech se vředy a furuncles objevují s pedikulózou, pyoderma s příznaky jakékoliv závažnosti se může vyvinout.

Ale vši jsou ještě nebezpečnější, protože nesou patogeny několika smrtelných chorob, z nichž nejběžnější jsou tyfus a recidivující tyfus.

Dnes se tyto nemoci vyskytují hlavně v rozvojových zemích, ale vůbec neztrácejí nebezpečí. Ale obecně vši vždy kazí kvalitu života člověka. Stále svědění od kousnutí, neuspělé vlasy s nití, kožní léze nedávají člověku normální pocit a tlačit ho od ostatních.Proto v případě možných infekcí parazity byste měli vždy vědět, jak odstranit bedrové vší.

Způsoby, jak se zbavit postel vší

V boji proti vši na lůžkoviny vlasaté části těla se obvykle používají speciální šampony, spreje nebo pleťové vody, jako jsou vši Nittifor, Nit zdarma, Pair Plus. Zpracovávají vlasy a infikované části těla, pokud je to možné - několik hodin zabalené do polyethylenu a poté se omyjí.

Dříve byly k tomuto účelu použity petrolej a ocet, ale moderní prostředky jsou mnohem účinnější a méně agresivní vzhledem k lidské pokožce.

Chcete-li se zbavit vši, můžete také použít speciální antiparazitní hřebeny. Je však třeba si uvědomit, že takové úpravy vyžadují několik dní, aby se zbavili vši - pomocí pravidelného vyšívání vlasů.

Na poznámce

Jednoduché hřebeny, dokonce i husté, vši a šupiny nejsou oškrábány. Antiparazitární nástroje mají vzdálenost mezi zuby, přibližně stejné jako tloušťka několika vlasů, stejně jako tuhé, tuhé zuby. To jim dovoluje zavěsit i nity, které se nemohou vyrovnat s obvyklými hřebeny.

Speciálně pro zpracování lůžka od vši je zapotřebí v pračce při maximální teplotě. Již ve vteřinách 55 ° C zemře během půl hodiny as přidáním insekticidního šamponu je ještě rychlejší.

Ve většině případů není potřeba ošetření lůžka před všemi - stačí jej odstranit a jednoduše si na den vyrazit na ulici. Hmyz během této doby zemře hladem. Poté je postel prostě dostatečná na umývání.

Je velmi důležité ošetřit postel po vši ve stejný den, kdy se bojuje proti parazitům samotných nájemníků.Tím se sníží riziko možných sekundárních infekcí.

Ale místo toho, aby se studovali, jak se zbavit vši, je mnohem racionálnější použít preventivní a ochranná opatření proti jejich infekci.

Předcházení požití vši v domě

Všichni spadají do jakékoli místnosti nebo postele pouze s infikovanou osobou. Nemohou se plazit ani se nesetkat na sadu ložního prádla.

prakticky vyloučené případy vši spadají do místnosti s kuchyňským koutem - v době, kdy je přepravován pohovku nebo postel, vši jednoduše peremrut hlad. Nejlepší způsob, jak zabránit všem vniknutí do domu, bude proto:

Zabránit návštěvám lidí nebo dětí žijících v pochybných hygienických podmínkách.

 • Zkontrolujte přátelé dětí, kteří přišli do domu. Obvykle, když dojde k vážné infekci, jsou viditelné nitky na hlavě dítěte pouhým okem.
 • Povinné karantény po návštěvě levné hotely, penziony, ubytovny - je podezření na infekci s vši, je žádoucí, aby několik dní si umýt vlasy insekticidní šampon a sledovat stav pokožky hlavy.
 • Měli bychom si vždycky pamatovat, že ochrana domu a lůžka před všemi začíná ochranou sebe sama. Proto je nejoptimálnější vyloučit vlastní kontakty s pochybnými postavami, příležitostným sexem a komunikací se znevýhodněnými adolescenty. Takže s vysokou pravděpodobností infekce všemi je možné se vyhnout.

Zbavte se vši s hřebenem - instrukce

Užitečné video: odkud pocházejí vši a jak se s nimi správně vypořádat