Ako sa vši šírenie (a iní ich druhu)

August 2018

Video: The Rise Of The Pauls (Official Music Video) feat. Jake Paul #TheSecondVerse (August 2018).


vši - parazité velmi zranitelný a pomalu se pohybující. Cestovat na velké vzdálenosti, nemohou, nemají křídla. A chovají nijak zvlášť rychle - každá žena ve svém životě může rodit jen několik desítek dětí. Ale přesto na účinnosti šíření a komunikaci mezi lidmi Vši jsou připraveni překonat mnoho dalších lidských parazitů.

Způsob, jakým prošel vši aktivněji zkoumána při hromadných propuknutí chorob, které přepravují - tyfu a parazitární infekce. A ukázalo se, že vši jsou snadno přenášeny z biologického hlediska - efektivně a bez výrazných ozdůbek, stačí procházet od jedné osoby na druhou, nebo jsou násilně přeneseny.

Konkrétní podrobnosti o tom, jak se uplatnit vši, ujistěte se, že víte, chránit sebe a své děti proti těmto parazitům.

Methods šíří vši

Šíření vši vždy se vyskytuje v místech, kde lidé žijí, a nejčastěji - když je uzavřena jejich vypořádání. Hlava a tělo vši šíří zejména rychle v obecních bytech, kasárna, tábory. Během války, paraziti trápí vojáky v kasárnách a zákopech - v oblastech s hustým davem vši cítit úplně v pohodě.

Je zajímavé,

Portable vši skvrnitý tyfus je dokonce nazýván „příkop horečka“, když sekat vojáků během krymské války, napoleonských válek a první světové války byl v zákopech na bojišti.V podmínkách nehygienických podmínek se všichni velmi rychle rozšiřovali mezi vojáky a infikovali téměř všechny.

Všichni se přenášejí z člověka na člověka několika způsoby:

  • se pohybují z hlavy jedné osoby do druhé. Nejčastěji se to děje u těch, kteří sdílejí jedno lůžko, stejně jako mezi dětmi ve společných hrách. To je hlavní způsob přenosu vší.
  • Vši mohou být přenášeny prostřednictvím hygienických potřeb a předmětů - hřebeny, ručníky, vlasy gumičky, obruče a odtud se dostat do hlavy jiné osoby sdílením výše uvedené věci. Tato metoda je poměrně vzácná, ale může se uskutečnit.
  • Všichni se šíří také společným oděvem. Pro hlavové vší, klobouky, šály a bundy s kapucí jsou nejrelevantnější a vousy mohou procházet všemi oděvy, na kterých se nacházejí nits, nymfy a dospělý hmyz.
  • Ve velmi vzácných případech paraziti spadnou na ložní prádlo a polštáře a odtud vylézou na hlavu jiné osoby, která leží na stejné posteli.

Je důležité si uvědomit, že nositelé vši jsou všichni lidé s jakýmkoliv množstvím tohoto hmyzu na hlavě. Nicméně, čím více konkrétní osoby jsou nakaženy všemi, tím je pravděpodobnější, že padnou z hlavy na nábytek nebo předměty pro domácnost, a tím i riziko infekce.

Důležité!

Všudy mohou být přenášeny na vodě v místech veřejného koupání. Je známo, že v Indii v chudých oblastech jsou vši převáženi přímo v řekách, na jejichž březích se koupali děti, dospělí a starci. Nejběžnější jsou všední vši, ale vši se mohou šířit stejným způsobem: vědci vědí, že mají vysokou odolnost proti hypoxii a schopnost přežít ve vodě po dobu až dvou dnů.

Nits (vši vejce) kvůli neschopnosti pohybu se přenášejí pouze síly samotné osoby. Může se jednat o použití společných hřebenů, na kterých zůstávají vlasy s přiloženými vejci, ručníky, obecné oblečení nebo lůžko, na kterých zůstávají infikované vlasy.

Obecně platí, že nits se vyskytují jen zřídka a nejsou hlavními infekčními činiteli. Jinými slovy, v množstvích, které jsou schopné způsobit epidemii a infikovat velké množství lidí, nejsou přenosy přenášeny.

Jsou všeska skoky?

Vši neskákejte: jejich nohy jsou dobře přizpůsobeny pouze na vlasy luku a musí být bezpečně upevněny na něm, ale žádné mechanismy pro skákání vši tam. Všichni mají také masivní tělo, málo přizpůsobené pro aktivní pohyby.

Všichni proto neskákají, ale pouze procházejí. Vzhledem k tomu, že vši neumí skákat, nejsou přenášeni mezi lidmi na dálku a můžete s infikovaným člověkem komunikovat docela klidně. Z typických parazitů hmyzu v krvi v bytě, které může skákat, se můžete setkat jen s blechami.

Přehled

„Z dětí ve školce přišel a řekl, že čím více tam nepůjde, protože dívka se skupinou našel vši, a řekl, že vši skok od hlavy až k hlavě, a každé dítě může nakazit. Musíme pochopit, co že vši jsou distribuovány poněkud jinak, ale pokud se v zahradě jedno dítě má vši, pak všichni ostatní vůli, a to navzdory skutečnosti, že nemohou skákat. "

David, Ishmael

Nicméně, rychle a aktivně leze vši a dokonce i krátkodobé úzký kontakt (např líbání) jsou docela schopné řídit se dostat do čela zdravého člověka.

Rozptýlení mýty, nebo vši nejsou přeneseny

Mýty o vši je mnoho a některé z nich jsou natolik silné univerzální stereotypy, že jejich argument je v současné době zaráží.

Mýtus 1. Všeky skákají.

To bylo řečeno dříve. Skákání vši nemůže a hlavu na hlavě neskočí.

Mýtus 2. Všichni se vysílají v špinavých bytech ve vzdálenosti

Všichni nemohou být přenášeni z dálky. A sama o sobě může hygienický stav prostor pouze nepřímo ovlivnit jejich převod (naproti tomu tyto byty často nedodržují základní pravidla osobní hygieny).

Mýtus 3. Vší hlavičky jsou přenášeny pouze od dětí

Absolutně nepřiměřené tvrzení - všité vší stejně účinné infekce a předávání dětem i dospělým.

Mýtus 4. Všichni se přenášejí pouze s pohlavním stykem

Když je puberta přenášena, přenášejí se všichni všichni. Vedoucí paraziti mohou být přenášeni jak během pohlavního styku, tak prostým blízkým fyzickým kontaktem - objetí, zapojení do boje, péče o matku pro dítě.

Mýtus 5. Všichni se přenášejí z domácích mazlíčků

Tato mylná představa je tak běžná, že je třeba říkat o všicích u domácích zvířat zvlášť.

Všímají se vši od zvířat k lidem?

Ani člověk není přenášen takzvaným psím psem, ani všemi kočkami. To je způsobeno zvláštnostmi vši a husí obecně - každý druh těchto parazitů je přísně specifický pro svého majitele a nemůže žít a obývající jiné druhy zvířat.

Kočky žijí na kočkách, psích psů na psech a v jejich každodenních životech jsou všichni povoláni pouze pro podobnost vzhledu s lidskými všemi. Ale tady, jak se dostat na tělo zvířete jiného druhu, včetně člověka, tento hmyz rychle zahyne.

Vši u psů nejsou přenášeny na člověka ani při blízkém kontaktu, když například zvíře spí s osobou na posteli. Mimochodem, vši u psů a koček nejsou přenášeny, a to nejen člověk, ale i tyto typy z jednoho do druhého - to znamená, že kočka vši nemohou žít na psy a psa - u koček.

Některé vlastnosti přenosu vši

Existují některé detaily v přenosu vši, které se mohou zdát neobvyklé a dokonce zvědavé.

Bylo například statisticky potvrzeno, že vší vši aktivně infikují nervózní lidi, náchylní k zážitkům a úzkosti. Předpokládá se, že nerv lidí aktivně pulzující krev, a oni jsou více pravděpodobné, že se potit, protože to, co jejich tělesný pach je přitažlivější pro parazity.

Navíc je možné během pohlavního styku přenést dva typy vší hlavy a pubiků. Toto dvojí zamoření je jedním z nejnepříjemnějších důsledků neuspořádaného sexuálního života.

V každém případě, k ochraně proti vši by měl být vědom všech způsobů přenosu a je třeba zamezit:

  • v blízkém kontaktu s neznámými lidmi nebo ti, kteří jsou zjevné známky parazity
  • Používání hygienické potřeby druhých lidí
  • Koupání v místech s mnoha marginálními společenskými prvky.

A pokud najednou MŠ byl odhalen případ parazity někdo z dětí, je lepší držet své dítě doma týden nebo dva. To rodiče ušetří od vážných potíží.

Užitečné video: jak správně zbavit dítě vši