Koľko vši môžu žiť bez ľudského

Marec 2019

Video: О ДУХОВНОЙ БЛАГОДАТИ (Marec 2019).

Anonim

Všudy jsou povinné a velmi úzce specializované lidské parazity. Nejsou absolutně přizpůsobeny životu mimo tělo nebo jiným zvířatům. Pouze ve výjimečných případech mohou vši žít a nějak se rozmnožovat do vlasů na těle některých opic, ale tady se cítí mnohem horší než v lidských vlasech.

Na stejné otázce o tom, kolik živých vši bez člověka, můžete dát jednoduchou odpověď - stejně jako můžete vydržet bez jídla. A otázka hladu vši měl velmi, velmi špatně - obvykle vši nemohou rychle po dobu delší než 2 dny, a jen tehdy, když se teplota sníží na 10-12 ° C, může protáhnout bez jídla po dobu až 10 dnů.

Tip

stydké vši ještě méně mrazuvzdorná - hladoví po ní za normálních 28-30 ° C, může být více než 8-9 hodiny, a po uplynutí této doby budou ztraceny, pokud se dostane do lidského těla. Ale ve vodních všicích, obzvláště pubikách, mohou přežít dva dny, a proto se často přenášejí z osob na člověka v místech veřejného koupání.

Kolik živých vši, tolik, že jsou nepřetržitě krmeni. Vší hlavě vši jíst 4krát denně, pubikum - každé 3-4 hodiny.

Z výše uvedených úvah je snadné pochopit, že dlouho žije mimo hlavu a obecně - mimo živé bytosti - všichni nemohou.

Je zajímavé,

Často kladené otázky, jako jejich rodiče „jako živé nit“ nebo „kolik živých hnidy bez osoba“ není zcela korektní. Nits nejsou nezávislý hmyz, ale pouze vši vejce, každá ve skořápce. Proto nežijí, ale vyvíjejí.Aniž by na osobě, kterou si zachovávají svou schopnost rozvíjet po dlouhou dobu - až na několik dní.

specifičnost energie vši a jejich závislost na hostiteli

Jediné jídlo všech druhů vši, které se vyskytují u lidí - to je krev, která parazity sát, piercing pokožku mezi vlasy. Mylné se domnívat, že vši krmiva za vlasy: některé tak si z toho důvodu, že Vši jsou často zjistil, že sevřel volosiny.

Tento hmyz se dělá trik, jen aby nespadla na hlavu v průběhu lidského pohybu, při česání nebo mytí vlasů. Dodávat parazita ještě muset jít až na kůži, probodne ji svými stylety a sání krve.

Každý druh, a dokonce i poddruhů vši každý morfologicky velmi dobře přizpůsobený svému prostředí. Velikost a tvar segmentů na nohy pro sevření chloupků, tvar těla, i široké obrysy břicha hmyzu muset bydlí na osobu, a to i na určité části těla.

Například některé vši žijí mimo hlavy - cootie přizpůsobený pro život na oblečení a stoupání v lidském těle, když nosí oblečení. Od veřejného veš usazuje se pouze na ochlupení a podpaží. Jen děti stydké vši mohou infikovat vlasy na hlavě.

Vši nežijí jen na hlavě, ale může procházet a vousy u mužů a dokonce i řasy. Přestože celková velikost dospělé vši jim neumožňuje, aby pohodlně parazitovat příliš krátké vlasy.

Obecně platí, že i pro muže vši nežijí dlouho. V případě, že hmyz nespadá z hlavy a není otrávený speciální šampon nebo petrolej, v dospělosti o veš žije maximálně 40-46 dnů, nymfa vyvíjí dalších 15-20 dní.Obecně platí, že vousy žijí na hlavě asi dva měsíce a na pubicích asi šest týdnů.

Ale jít na zvířata lidská hlava vši nemůže. V laboratorních experimentech se živí tělem opic, ale v přírodě se primáti téměř nikdy nenachází. Proto tyto parazity nemohou existovat mimo osobu. Jedinými výjimkami jsou vši, které žijí v lidském těle, ale jíst všechny stejné …

Je zajímavé,

jeho neschopnost vydržet hlad vši jsou velmi odlišné od jiných parazitů. Například, bed bugs může hladovět měsíce, a roztoči - dokonce až na několik let. Blechy v místnosti mohou rychle strávit až 4 měsíce, a při nízkých teplotách - až 1, 5 let. Vši v tomto ohledem úžasné hmyz, ale na oplátku dostali možnost vyhladovět na vývoji vysoce přizpůsobené životu v lidském těle - téměř žádný ektoparazit tak vysoké specializace nedisponuje.

Vůně není přizpůsobena životu bez lidské bytosti!

Struktura těla a způsob života vši svědčí o tom, že se během svého vývoje dokázali plně přizpůsobit životu lidské bytosti. Jejich tlapky se změnily tak, že nemohou nic dělat, kromě realizace háčků vlasy. Rotační přístroj vši je přizpůsoben pouze k podávání krve.

Ale nejnápadnější fitness reprodukčních orgánů vši na lidský organismus: samice klade vejce ve skořápce hojné lepkavý, a to dělá, jen pohybující se kolem vlasu. Výsledkem je, že vejce zůstává připevněno k vlasům. Po opuštění vajíčka larva okamžitě spadne na pokožku hlavy a může se krmit.

Je to zajímavé

V přírodě lidské vši nežijí.Jejich blízké druhy parazitují na primátech, ale je to lidský parazit, který se nachází výlučně na člověku.

Mimo mužské vši žijí jen na svých šatech. Takže byl vytvořen zvláštní druh vší, který již nemůže žít na hlavě, ale je perfektně přizpůsoben životu na oblečení (vši-vši). Zde položili nits, tady se sdružují a pro jídlo se plazují do lidského těla. Všichni, kteří žijí na oděvu, mají poněkud odlišnou strukturu nohou, což jim umožňuje jistě držet téměř všechny textilní výrobky.

Je zajímavé, že vši, kteří žijí mimo lidské tělo, nejsou dlouhý - jejich dospělí žijí stejně jako vši - asi 40 dní. Jakmile se nachází mimo lidské tělo, žije vražda až 3-4 dny a zemře hladem, pokud se člověk nenosí oblečení.

To je zajímavé

V laboratořích vědci používají vši pro potkany, aby krmeni vši, nebo je prostě kultivovali u opic. Zde každá rodina žije bez člověka tolik, kolik by žilo na samotné osobě.

Ale vši, které žijí na zvířatech, nemají s lidmi nic společného. Proto není možné tyto parazity infikovat domácími zvířaty.

Vši u psů

Speciální psí psi žijí na psech (přesněji - kohoutek). Oni mají poněkud delší hroty pro piercing hrubší kůže psí, stejně jako tlapky přizpůsobené být připojen k psům vlasy. Psi vši nemohou parazitizovat osobu a dokonce i v případech, kdy náhodou spadnou na hlavu nebo tělo osoby, zemřou během několika dní.

To je zajímavé

Psí vši jsou kohoutková rodina, poněkud odlišná od typických vší.Ale jako vši se vyznačují úzkou specializací a mohou parazitizovat pouze jeden druh zvířat.

Kočka veš a její specifičnost

veš takzvaný kočičí, stejně jako pes patří do řádu kleští a jsou vybavena pouze parazitování na kočky. U všech koček způsobuje tento hmyz vážné svědění a kožní léze a může také přenášet vejce nebezpečných hlístů.

Pro člověka, kočky nejsou nebezpečné. Všichni, kteří žijí na kočkách, se ani nemohou připojit k lidským vlasům.

Žijí vši na polštářích a přikrývkách?

Samozřejmě, že vši nežijí na polštářích a ložní prádlo. Jen proto, že tady nemají co pochopit a nikde nestačí.

V některých případech, vši může spadnout na polštář s vlasy nakaženou osobou a zůstat tam několik hodin, které čekají na vylézt zpátky na mužovu hlavu. Všička vši může dokonce usadit v záhybech přikrývek a listů, ale tento hmyz netvoří trvalé populace.

Všichni mohou být přenášeni přes ručníky, hřebeny a vlasové pásy. Abyste zabránili infekci, měli byste nejprve zkontrolovat hygienické produkty a osobu, s níž dochází ke komunikaci.

Zajímavé video: Informace o vši a jak bojovat proti nim

Jak si nakazit s vši, a že je důležité vědět o způsobech prevence vši