Aké typy vši sú muž

August 2018

Video: SDH Metylovice: Bartovice muži ve Staré Vsi 2016 (August 2018).


Druh vši, obecně řečeno, je mnoho - jen u savců, existuje více než 500 druhů těchto hmyzu. Tak na parazitují člověka pouze dva různé typy vši - lidské vši (Pediculus humanus) a stydké vši (Pthirus pubis). Mohou se snadno navzájem lišit, a to jak zvenčí, tak i z hlediska jejich biotopů a parazitů.

Často je nesprávně uváděno, že v osobě neexistují dva typy vší, ale tři: například hlava a vši jsou také diferencované. , však nejsou samostatný druh, ale pouze forma (vědci nazývají morfotypy) lidské vši, unikátních druhů vši. Jsou přizpůsobeny k životu v různých podmínkách: Bolest hlavy - ve vlasech na hlavě, a skříň (spodní) - na oblečení - a v době parazitismu u lidí museli pracovat na tyto rozdíly v životním stylu, že lidské tělo je téměř nikdy setkat a nemají křížit. Laboratorní studie také ukázaly, že až do úplného oddělení nich na různé druhy dosud dosaženo, a v případě, že jsou spolu (možné pouze v umělých podmínkách) mohou křížit a produkovat plodné potomstvo.

Níže uvedená fotka zobrazuje různé druhy vší u lidí - lidské a puberální:

A na další fotografii - různé druhy vši u lidí. První z nich - vši, druhý - Hanging:

Tip

bez ohledu na to, jak četné byly vši v přírodě jako celku, jsou určité typy, které jsou přizpůsobeny k životu v jediném formou hostitelského zvířete.Tak člověk vši nemohou žít na těle ostatních savců, s výjimkou několika druhů opic a psa vši žijí pouze na psech - a tak dále.

To znamená, že člověk se může dostat na infekci všemi pouze od jiné osoby, ale ne od zvířat. V tomto ohledu jsou vši výrazně odlišní od blech. Ty mají podobné rozměry, ale mohou parazitizovat na velkém počtu druhů hostitelských zvířat.

Všechny druhy vší u lidí jsou podobné těm, které dotvářejí jejich chov cyklus probíhá v těle hostitele nebo v těsné blízkosti k němu - vlasy nebo oblečení. Všechny druhy vši, které jsou v lidském organismu, živí výhradně na krev, a na rozdíl od jiných parazitů kouše každé jednotlivé oběti několikrát denně - Náklady jídla každých pár dní, většina krev sajícího hmyzu (např postel chyby), nebo dokonce týdnů.

Hlavní lýkovitost

Hlava je nejčastějším parazitem a často se vyskytuje iu lidí žijících v normálních hygienických podmínkách. Tento hmyz infikuje pouze pokožku hlavy, pouze v extrémně vzácných případech, kdy se muži pohybují k vousům a vousům.

Obecně se tento druh vši liší od obvazového těla o něco tmavší barvou těla - je šedo-hnědý. Po krmení se barva těla hmyzu stává tmavší než předtím kvůli kvapky krve v žaludku. Na níže uvedených fotografiích je zobrazeno několik hmyzu této formy:

Hlavní rozdíl mezi hlavičkami všude a spodním prádlem je rozdíl v jejich stanovištích.

Velikost dospělé hlavy je asi 2-4 mm. Všecky vši mají rozměry asi 0,6-2 mm. Vejce vši se nazývají hnidy a pevně připevnit žena položí je na vlasy ve vzdálenosti asi 2-3 cm od povrchu pokožky hlavy.

Vší hlavička se neustále rozmnožuje bez ohledu na sezónu. Cíti se skvěle při teplotě 30-33 ° C a dále se množí v rozmezí teplot od 23 ° C do 40 ° C. Všude, když teplota klesne pod 0 ° C nebo stoupá nad 45 ° C.

Tento druh vší nemůže žít bez vlasů na hlavě. Na obrázku dole se spláchne spleť podél vlasů:

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak dostat v hlavě vši v hlavě, bude holka "nahá". V ostatních případech byste měli používat šampony, spreje nebo krémy obsahující insekticidy nebo speciální tvrdé a husté hřebeny od vši a šupin.

Louse

Vůz (jiný název je spodní prádlo) vypadá velmi podobně jako hlaveň a má podobnou strukturu těla s prodlouženým břichem a podobnými rozměry. To se liší od hlavice s barvou těla - je obvykle bílá nebo světle šedá s nažloutlým odstínem a samozřejmě i stanoviště.

Vulička je přizpůsobena životu pouze na oblečení, která se neustále nebo velmi často nachází na lidském těle. Žít na vlasy nebo v oděvech, které si člověk velmi zřídka používá, nemůže. Proto jsou nejčastěji oběťmi vši otupeni, uprchlíci a antisociální osobnosti, které nemění skříň a zřídka umyjí prádlo.

v níže uvedené fotografii ukazuje tento druh vši - hromadění parazitů, které vidíte na tkanině:

veš kousne člověka, že pod oblečením a ve většině případů - na holých místech těla.

Tito parazité kladou vajíčka (hnidy) na oblečení, protože jejich ovládání je obvykle mnohem jednodušší než odstranění vši: měl by buď vařit nebo léčbě ohrožující vši znamená věci samy, a tělo je důkladně vyčistit, stačí opláchnout zbývající na něm hmyz.

Přejít na poznámku

Všichni vší vydrží dlouhý ponor pod vodou. Při mytí pokožky hlavy a vlasů v oblasti třísel, nejsou samy o sobě promyty vši lpí na vlasy, a kromě toho zůstávají intaktní hnidy. Pouze jedinci mohou být odmytí, což bylo na kůži.

Pubická vasa

Ze všech druhů vši v lidské pubikální vosce - nejmenší. Dospělý vzorek dosahuje délky nejvýše 2 mm a larvy prvního věku - pouze asi 0,5 mm. Bez mikroskopu je tento hmyz podobný malým hnědým bodům mírně zploštělým.

stydké vši ovlivnit téměř výhradně vlasaté části těla v tříslech, ale ve vzácných případech mohou usadit a v podpaží, a v některých případech (zejména pokud se infekce ve vodě) - na obočí a řasy

Pod mikroskopem, jasně viditelný rozdíl tvar těla lidských vší z lidských vší (hlavy a těla) - parazit je mnohem kratší a má více nohou než tělo. Ve fotografii níže můžete vidět oba druhy vší při vysokém zvětšení:

stydké vši se nejčastěji přenáší pohlavním stykem, a tak nakazí jim je považován za druh sexuálně přenosných parazitóz. Avšak v některých případech jsou vši přenášeny na vodě nebo při použití společného oblečení.

Je zajímavé,

Odborníci tvrdí, že v posledních letech pokles nakažení stydké vši a snížit počet parazitů obecně. Domníváme se, že jedním z důvodů - móda oholených pubes, kvůli nimž je hmyz zbaven jediných vhodných podmínek jejich existence.

Vši u jiných zvířat

U jiných zvířat se vši druhy liší velikostí a tvarem těla.

Například:

  • Zajícka, která je pokrytá chlupy a velmi hustým tělem. Parazitizuje několik druhů králíků a králíků.
  • Vepřová voska, dostatečně velká a délka těla asi 5 mm. Sedí za ušima, na záhybech krku, břicha a nohou domácích prasat a divokých kanců.
  • Ženská vasa patřící do skupiny kohoutku. Kromě hostitelské krve může také sníst kousky kůže a sekrety kožních žláz zvířete.
  • Sloní vši, přizpůsobená pro nedostatek vlasů od majitele v tom, že má rozšířený konec proboscis, díky němuž se při kousnutí pevně drží na kůži.

Níže uvedená fotografie zobrazuje některé z těchto druhů vši. Všechny druhy, které žijí na zvířatech, nejsou nebezpečné pro člověka:

Kromě samotných vší jsou také velmi dobře známé čarodějnice u zvířat. Počet více než 3000 druhů a vedou životní styl podobný vši. Jejich hlavní rozdíl od skutečných vší je schopnost jíst nejenom krev, ale také různé deriváty pokožky hostitele. Ještě větší počet ptáků u ptáků, ale jsou odlišné od vši ještě více vlastností.

Vzhledem k tomu, jaké druhy vši jsou, nelze si pomoci vzpomenout na slavnou knihu.

Nejde o typickou vous, ale odkazuje se na podrodinu senoidů a živí se různými organickými pozůstatky: od různých potravin až po vazby knih. Pro člověka to není nebezpečné.

Zajímavé video: podrobnosti o vši a způsobech jejich řešení

Pubová vši pod mikroskopem