Všetko o živote a charakteristík všetkou

Február 2019

Video: НЕВИДИМЫЙ МИР (Február 2019).

Anonim

Vši patří do řádu puhoedovyh, sají krev ze zvířat a lidí jsou přenašeči nebezpečných chorob V tomto okamžiku, mnoho vší známý. Patří do skupiny načechraných, krmných krevů zvířat a lidí, nosí nebezpečné nemoci. S velkým počtem parazitů začíná epidemie.

Popis vší

Hmyz má ploché tělo o průměru 0,5 mm. Křídla jsou snížena, protože vši vedou parazitický životní styl. Segmenty prsou jsou připojeny. Ústa je opatřena dvěma jehlicemi. Pokud vůda nepije krev, proboscis se zasune do hlavové kapsle. Sliny způsobují podráždění na kůži oběti. Oddělení pažeráku v procesu sání působí jako čerpadlo.

Do vlasů je hmyz připojen pomocí nohou s drápy. Oči chybí nebo mají vzhled dvou pigmentových skvrn. Orientace ve vesmíru je způsobena vůní. Očekávaná délka života je 38 dní. Žena je schopná položit několik set vajíček, z nichž o týden později se objeví potomstvo.

Časté druhy

Kolik druhů vši jsou? U savců je více než 500 odrůd. Pouze 2 jednotlivci žijí na jedné osobě - ​​lidské a lidské. Mohou být snadno rozlišeny od sebe navzájem ve vzhledu a stanovišti.

O vši byste měli vědět, že hlava a krejčí nejsou druhy, ale morpotypy. Oni se liší v jejich prostředí: oblečení - na oblečení, hlava ve vlasech.Pokud jsou uměle zasazeny společně, mohou se křížit.

Všechny odrůdy vši mají podobný typ rozmnožování, tekoucí buď na nebo v blízkosti těla hostitele. Potraviny parazitů jsou výhradně krve. Každý jedinec je schopen kousat několikrát denně.

Všichni odrůdy vši mají podobný druh reprodukce

Louse

Všudy jsou obtížně odlišitelné od všech vší. Mají podobnou tělesnou strukturu a velikost. Rozdíl je barva a stanoviště.

Paraziti na oddělení žijí na oblečení. Nemohou žít ve vlasech. Často jsou oběťmi hmyzu ti, kteří zřídka mění oblečení nebo šatní skříň. Paraziti této skupiny kousají bezsrsté části těla. Hmyz se bojí zpracovávání oděvů všemi, čistým tělem, vroucími oděvy.

Vlasové parazity žijí na oblečení

Detailně zjistíte, jak jsou nebezpečné vši a jak se je můžete zbavit čtením příslušného článku o našem zdroji.

Hlavice

V hlavě jsou také vši. Najdou se dokonce i ti lidé, kteří mají řád v domě. Často infikované skalpem, zřídka vousy, vousy. Barva - šedo-hnědá. Po jídle se barva lýtka stává temnějším.

Hlavní rozdíl mezi lnu a hlavičkou vši je jejich stanoviště. Rozměry larvů vzorků hlavy se pohybují od 0, 6 do 2 milimetrů. Délka dospělých parazitů je 2 až 4 milimetry.

Reprodukce hlavových jednotek je konstantní, bez ohledu na sezónu. Optimální teplota pro život je od 30 do 33 stupňů. Ohrožené vši při teplotách pod 0 stupňů nebo nad 45 stupňů. Bez vlasů nemůže člověk existovat.

Na vlasy se hmyz připevňuje pomocí nožiček s drápy

Pubic louse

Co jsou to všední vši? Toto je nejmenší odrůda. Na délku, paraziti dosahují ne více než 2 milimetry, larvy - pouze 0, 5 milimetrů.

Všichni žijí ve svalech výhradně v oblasti hlavy, ale někdy se mohou usadit v podpažích, řasách a obočí. Jednotlivci se vyznačují masivními tlapkami. Přenos je hlavně prostřednictvím pohlavního styku. Pubová vina je venerickým parazitem.

Jak se zbavit pubických vší (video)

Ektoparazitová výživa

Kolik a co jíst tyto parazity? Stojí za zmínku, že všichni nejsou ve spěchu a neutekají na oběť. Prostě chytají vlasy a bezpečně se k němu připojí a pak přijde svátek. Lidské vši nemohou nasát krev morčete, prasete, králíka a jiných zvířat. Prezentované jídlo pro ně je jed.

Abychom zjistili, že vši přicházejí teprve v 19. století, navzdory skutečnosti, že parazité jsou staré stejně jako lidská rasa. Během tohoto období se lidé nakonec dozvěděli, že parazité necítí, ale spíše obětují oběť. Perorální přístroj má piercing-sání, ale není to tak snadné vidět.

Ženské vši na jednom posezení mohou vypít miligram krve, muži jíst 3krát méně. Parazit může jíst den i noc, pokud to nic nebrání. Někteří vši žijí trochu kvůli žravosti. Pod tlakem přicházejícím do těla krve se stěny žaludku roztříští a hmyz zemře.

Vlastnosti reprodukce

Reprodukce vši má některé funkce. Paraziti jsou dioecious, ale tam jsou také hermafrodity. Muži jsou mnohem menší než ženy. U samice je zadní konec těla vidlicová, muž má zaoblený konec.Na prvním páru nohou je velký pazúr.

Samice vši v jednom sezení může pít miligramů krve, muži jíst 3 krát méně než

Samčí pohlavní orgány jsou zastoupeny:

 • 2 párů saccular varlat;
 • kopulačním tělem;
 • Secí trubky;
 • s ejakulačním kanálem;
 • s příslušenstvím.

Pohlavní póry se nacházejí za konečníku.

Žena má reprodukční orgány:

 • vagina;
 • 5 pět tubulárních vaječníků;
 • lepivé žlázy;
 • 2 krátké ovidukty;
 • nepárový ovčík.

Párování trvá od 20 do 70 minut. Kapsuluje samici po posledním molt. Vznik vajíček je ve vajíčcích. Hnojení je interní. Před začátkem pokládání se žena začne aktivně pohybovat, ale po nalezení vhodného místa se zastaví a položí vajíčko.

Stadia vývoje

Vývoj všech druhů vší je stejný - velmi rychlý. Již po 16 dnech od vajíčka položeného ženou se objeví nová vasa, schopná snášet vajíčka nezávisle. Pokud jsou vnější podmínky nepříznivé, doba vývoje se může zvýšit na měsíc.

Nitus - první fáze vývoje vši

Paraziti žijí až 42 dní. Během této doby je samice schopna odložit až 140 vajec. Ze všeho vešky se může objevit 50 vajec, odrůda šatů dokáže dát život 300 osobám. Zpravidla se život jednoho parazita vyskytuje na jednom místě, ale existují případy vysídlení (například z hlavy jedné osoby do druhé).

Jaké jsou fáze vývoje

Všudy jsou parazity, které mají neúplnou transformaci. Standardní stupeň larvy chybí. Rozlišujeme následující fáze:

 • nits;
 • nymfa prvního věku;
 • nymfa druhého věku;
 • nymfa třetího věku;
 • dospělá osoba.

Po kaši z jednoho věku se nymfa dostane do druhé. K výměně chitinového krytu je nutné přemísťování. Proces žehlení trvá pouze 5 minut a za 45 minut se vytvoří nový kryt. Po poslední línat larva stává dospělá žena, a na druhý den se začne pářit a naklást vajíčka, velké množství, což vede k tomu, že se zdá, že epidemie.

Pediculosis (video)

pro člověka nebezpečí

nebezpečí pro lidské vši je, že se mohou usazovat i na lidi z bohatých rodin. Dokonce i dodržování hygienických pravidel nezachrání z parazitů.

Epidemie může začít kdykoliv v roce u dětí i dospělých. Tradičně však na jaře dochází k vypuknutí infekce. Pro děti jsou vši nejnebezpečnější, protože dítě nemá imunitu. Současně školáci rychle napadají dospělé.

Hlavním příznakem toho, že vši jsou svědění pokožky hlavy. Důvodem jsou sliny, které se dostávají pod kůži. Výsledkem je, že se člověk stane podrážděným, existují problémy se soustředěním, dochází ke ztrátě chuti k jídlu. Často člověk hřebčí na hlavě a krusty se objeví. Kvůli vyčesávání mohou vypadat vlasy a také se zvyšuje riziko infekce v ráně.

Epidemie parazitů je nebezpečná a skutečnost, že vši přinášejí řadu nebezpečných onemocnění. V ráně jsou produkty životně důležité činnosti hmyzu. exkrementy, které spadají do lidského organismu, vede k alergiím, hnisavých zánětů, dermatitidy, ekzémy. Často se všichni stávají nosiči stafylokokových infekcí.

Hlavním příznakem mít vši - svědění pokožky hlavy

Také by vás mohlo zajímat v článku, který se zabývá metodami detekce a léčby dětské vši funkcí.

Jak dlouhá je životnost

Maximální délka života vinu je asi 30 dní. Samice může umístit až 10 vajíček denně. Po 8 dnech zpoždění se objeví nymfa. Po 11 dnech můžete počkat na vzhled dospělého.

Parazit nemůže žít za hlavou. Bude se roztahovat stejně, jako může bez jídla. Hmyz je vysoce specializovaný, znamená to, že život může být přenášen pouze na těle hostitele.

Takže mimo vší hlavy existují:

 • při teplotě pod 10 stupňů - až 10 dní;
 • je méně než 2 dny, pokud paraziti hladoví.

Vsi mohou jíst až 4krát denně.

Jak řídit vši (video)

Všichni jsou jedním z hlavních nepřátel člověka. Rychle se rozmnožují a berou je čísla. Paraziti jsou nosiči nebezpečných chorob a jsou obtížně odstranitelní kvůli jejich malým rozměrům. Nicméně, pokud známe slabé stránky ektoparazitů, bude boj úspěšný.