Všetko, čo potrebujete vedieť o blchy

Marec 2019

Video: Stav mysli - Psychologie kontroly myšlení -dokument (www.Dokumenty.TV) cz / sk +titulky auto (Marec 2019).

Anonim

Lidé potkají blechy od doby primitivního systému Na světě je asi 1000 druhů blech. Naštěstí pro lidi a domácí zvířata jsou fakta taková, že drtivá většina z nich žije ve volné přírodě, a ne v domácnostech. Ale počet druhů blech, kteří se usadili v obydlí člověka, je docela dost způsobit mnoho potíží.

Lidé potkají blechy od doby primitivního systému, protože v přírodě žije mnoho druhů v jeskyních.

Obyčejný druh

Všechny druhy hmyzu, které patří do krevního sání, se živí krví obětí. Mnoho druhů blech se už dávno přiblížilo k lidem a vybralo ho a své domácí mazlíčky jako zdroj výživy. Nejslavnější a potenciálně nebezpečné jsou následující blechy, , které jsou v domě:

 • lidské lůžko;
 • psů;
 • kočka;
 • jsou krysy;
 • ptáci;
 • Písek nebo moře.

Písečné blechy - běžný typ krev sající

Mimo bleší

Squad blecha má mnoho druhů hmyzu, ale všechny jsou velmi podobné, a ve vzhledu, a fyziologicky malý, než se liší od sebe navzájem. Všichni jsou krveprolití paraziti, a proto je struktura jejich těla ideální, aby se tiše pohybovala kolem obětí a pila krev neomezeně. V tomto případě je krev hlavním jídlem, takže se krmí samci spolu se ženami.

Velikost parazitů nepřesahuje 5 mm. Lidské blechy jsou poněkud větší než ptačí a kočičí. Průměrná velikost blech je 1-5 mm. Ve vzácných případech může nabobtnatá blýska vzrůst na délku 1 cm.

Naši čtenáři doporučují!

Chcete-li se zbavit blech, naši čtenáři doporučují odpalovač proti napadení škůdci. Provoz zařízení je založen na technologii elektromagnetických impulsů a ultrazvukových vln! Absolutně bezpečný, ekologický prostředek pro lidi a domácí zvířata.

Přečtěte si více zde …

Struktura libovolných blech je přizpůsobena pro jedno - krevní zásobování. hmyz tělo je zploštělý a je zvláště hladký - je to nezbytné pro bytosti, které potřebují pohybovat v vlny a vlasy oběti rychle a tiše. Tam jsou štíty a hojnost setae podél těla. Jsou navrženy tak, aby zůstaly ve zvířecích vlasech a pohybují se ve zvoleném směru.

Stavět nějaké blechy uzpůsobené pro jednoho - prokrvení

Zadní „nohy“ tohoto druhu parazita je mnohem delší než přední, proč mají charakteristický vzhled. Dlouhé zadní nohy jim dodávají zvláštní jumpiness, který je součástí slov. Díky této struktuře může průměrná blecha skákat stovky tisíckrát svých rozměrů - od 20 cm do 3 metrů. Na hrudní a hrudní části hmyzu se nacházejí ctenody - hřebeny, s nimiž je připojen k oběti.

Barvy blší jsou tmavé. Dospělé parazity mohou být černé, červené, žluto-hnědé barvy. Všechny jejich druhy vypadají jako černé tečky pouhým okem.

Kolik parazitů žije

Kolik žijí blechy? Paraziti žijí dost dlouho - v průměru 3 měsíce.Některé stvoření popsaných druhů však žije až rok a půl nebo dvě, pokud jsou brány v úvahu všechny fáze vývoje.

V nepříznivých podmínkách mohou být v necitlivém stavu. V tomto případě žijí déle. Tento hmyz je také nepříjemný - v nepřítomnosti živých organismů, křížení hmyzu na infikovaném místě může dlouho čekat na ně. Proto opuštění domova není metoda dezinfekce.

Kde žijí

Teplokrevné zvířecí parazity se používají pouze jako zdroj výživy. Na ně zpravidla nežijí, ale jen krátce přijdou na tělo, aby se mohli jíst. Po nasycení se blechy schovávají v odlehlých místech. Všechny druhy krveprolití se radši schovávají v domcích v trhlinách, pod lištami, v koberci. Pes, kočky, králíci paraziti žijí ve vrhu.

POZOR!

Pro rychlou likvidaci blech, existují pouze tři efektivní možnosti:

 • Volání služby dezinfekce (drahé);
 • Nákup elektronického odpalovače (1390 rublů);
 • Chemické látky (pochybný účinek).

  Přečtěte si více zde …

  Propagace parazitů

  Každá blýska na svůj život určuje až 500 vajec. Životní cyklus blýska zahrnuje stupně larvy a dospělého hmyzu.

  Propagace blech

  Vývoj z vajíčka do zralého jedince za příznivých podmínek se vyskytuje za 20-50 dní. V tomto případě teplota vzduchu, optimální pro vývoj - 18, 0-27, 5 stupňů a vlhkost vzduchu - ne méně než 60%. Pokud se vzduch stává suchější, vývojový proces se zastaví a larva čeká na příznivý čas. Voda ničí larvy. Při nepříznivých podmínkách zůstává larva v kohoutkové fázi již dlouhou dobu a množení blech je pozastaveno.

  Zajímalo by mě jak se množí blechy. Z lačeného vejce se vynoří larva. Má bělavý vzhled a není krmena. Nezáleží na tom, kolik larvů žijí nikoli na zvířatech, ale na podlaze nebo za zábradlí na tajných místech. Larvy kočičích a psích blech mohou žít v trávě, která je chrání před zasažením škodlivými paprsky slunce.

  Fakta říkají, že ve stádiu larvy blýska strávil několik týdnů - dva nebo čtyři, v závislosti na podmínkách prostředí. Pak přichází štěňátka - larva vytvoří kokon z webu. V tom může být od několika dnů do několika měsíců. Všechno opět závisí na tom, jak moc se zdá, že podmínky pro parazita jsou příznivé pro život. Dospělý dospělý nemůže dlouhou dobu nechat kokon, pokud na něm nedojde žádná obětí. Tyto skutečnosti vysvětlují dlouhou životnost některých jedinců trvající rok a půl. Z toho je jasné: kolik žije blech závisí na příznivých podmínkách. Čím horší jsou, tím delší blýska žije ve fázi larvy nebo pupy. Toto je reprodukce parazitů.

  Typy blech (video)

  Vlastnosti výživy

  Jakékoli blechy neinjekují anestetiku, protože jsou velmi rychlé, na rozdíl od štěnice štěnice. Proto jsou okamžitě pociťovány blší kousky.

  Popsaný druh bezkřídlí se nelíbí od loajality vůči majitelům. Parazité je snadno mění, i přes jména. Pes skákací parazité proto bezpečně jdou na kočky a kousají je a kočky se mohou usadit na králících, aby se zbavili toho, které blchy mohou být několika způsoby.

  Stále to však dělají v extrémních případech. Na osobu, psí a kočičí nezvaný hosté téměř nikdy neprochází.

  Zranění skákacích parazitů

  Blechy, které se pohybují od jednoho tvora k druhému, se stávají výsledkem přenosu mnoha nemocí. Ve svých slinách byla během studie zjištěna 200 patogenů různých onemocnění. Nejnebezpečnějším onemocněním, které může teoreticky vydržet blech, je mor. To vše proto, že přírodní nosiče povahy původců mor jsou krysy a jiné hlodavce. Při průchodu z potkanů ​​k jiným teplokrevným živočichům, které se často vyskytují, mohou výše uvedený hmyz sání krve infikovat ostatní.

  Blechy jsou přenašeči mnoha nemocí

  Také tento hmyz může nést salmonely, antrax, encefalitidu, tularemii, vejce, červy a další červy. Ale mnohem častěji způsobují alergickou reakci na kousnutí blech, což se často děje u dětí.

  Jiné druhy

  Existují i ​​jiné druhy nenasytného hmyzu, které jsou škodlivé. Patří k různým druhům a mají různé návyky, ale hlavně jsou podobné - krmení krví.

  Sea blechy

  Tento zajímavý druhů uvedených v tomto článku patří do čeledi hmyzu Talitridae , k nimž patří i průměrní skákající kočky parazitů. Také je říkám amphipods. Žijí u vody na plážích. Zpravidla neexistují v severních zeměpisných šířkách - žijí převážně v jihovýchodní Asii, v Jižní Americe a nacházejí se v Africe.

  Tyto parazity jsou extrémně malé - jejich tělo má délku 1, 0-1, 9 mm. Vzhledem k mikroskopu se tyto malé tvary podobají kůrkám se segmentovaným tělem a dlouhými "nohama". Mořské blchy se aktivují ve tmě. V obrovském množství blší kolonie vyzařuje nepříjemný výkřik.

  Námořní blechy se podobají korýšům se segmentovanými korpusy a dlouhými "nohami"

  Tito paraziti nejsou jen krmeni. Ženské blechy jsou implantovány do těla oběti a připevněny k plavidlům, aby zajistily vývoj vajíček. samotná žena zemře po kladení vajec, navíc vyvolává osoba nebezpečný a těžký zánět - tungiasis.

  Zemi nebo písečné blechy

  Žijí v zemi a písku v zemích Asie, Afriky, jižní Ameriky. Často se nacházejí v hliněných podlahách chatrčů místních obyvatel. Tato blýska patří do rodu Tunga penetrans. Podle typu jídla a způsobu života připomíná námořní blýska. Stejně tak samice proniká do kůže oběti a pokrývá vajíčka a podobně je vypálí z rány. Sandy parazity způsobují tungeoz.

  Zajímavé, co víme

  Lidstvo žije s blechami tisíciletí. Po staletí nebylo téměř žádné úniku blech, takže mnozí z nich žili v lidských bytech. Zajímavé skutečnosti - ve středověku ušlechtilí lidé upevnili králičí kůži na kůži, aby přilákali blechy. Když se na ně shromáždili, spálila kůže s blýskami.

  Kočičí blechy pod mikroskopem (video)

  Velikost blechů vždy způsobila, že mistři dokázali svůj talent. To je dokonale řečeno v Leskovově příběhu "The Left-hander", kde hlavní postava otřásla blší. Nyní existuje řada mistrů, kteří to opravdu dokážou udělat - na výstavách lze vidět drobné kovové plné velikosti s podkovy.

  Blechy jsou nepříjemné parazity, které je třeba řešit. Abyste to však dokázali úspěšně, musíte o nich vědět vše.