Voľba účinným prostriedkom bĺch v byte

Smieť 2019

Video: 24 BUONE ABITUDINI PER UN BUCATO PERFETTO | LAVATRICE | ASCIUGATRICE + SCHEDA STAMPABILE (Smieť 2019).

Anonim

Vznik blech v bytě - není neobvyklé, že se tento problém alespoň jednou tváří v tvář každé hostitelské zvířata. A zbytek lidí, kteří nemají domácí mazlíčky, z toho také nejsou pojištěni. A pokud se v bytě objeví škůdci, je nutné okamžitě začít bojovat. A jaké jsou nejúčinnější prostředky?

Odkud pocházejí blechy?

Častěji se potýkají s příchodem blech vlastníků soukromých domů, protože tyto paraziti se vyskytují u zvířat i ptáků, a mohou vstoupit do domů ze dvora, například, když se území obývané dobytek. Ale i v byte mohou být takoví škůdci, protože jsou schopni skákat vysoko a rychle se pohybovat na působivé vzdálenosti. Mohou se tedy přestěhovat od bezdomovců nebo bydlet v jiných bytech až po zvířata a dokonce i z bydlení v suterénu krys nebo myší.

Jak se vypořádat s blechami?

Začněte bojovat proti škůdcům co nejdříve, to znamená, hned po nalezení prvního hmyzu. Nemyslete si, že je to jediný v bytě, škůdci mohou být velmi málo. A pokud si myslíte, že se hmyz množí velmi rychle, pak velmi brzy mohou doslova vyplnit svůj domov. A nezapomeňte, že kousnutí blechů ohrožuje nejen domácí zvířata, ale i lidi, takže můžete čelit vážným potížím.

Jak vybrat nástroj?

Jak vybrat účinný nástroj pro boj s parazity? Existuje spousta různých léků, některé aktivní a lidové léky. A pro správné rozhodnutí zvažte několik kritérií:

 1. Složení. Určitě bude obsahovat insekticidy, protože způsobí smrt škůdců. Ale ne všechny tyto látky jsou stejně neškodné a bezpečné. Nejvíce neškodné jsou pyrethriny (jsou získávány z extraktu dalmatského heřmánek) a jejich umělých protějšků. Sloučeniny organického fosforu jsou také aktivně používány, jsou toxické, ale pokud se používají v malých dávkách a správně, nebudou způsobovat škody. Ale stojí za to věnovat pozornost nejen aktivní složce, ale také její koncentraci: čím je vyšší, tím nebezpečnější budou prostředky pro obyvatele bydlení jak pro lidi, tak pro zvířata.
 2. Potřeba opustit pokoj po dobu trvání léčby. Některé speciální prostředky proti blechám obsahují toxické látky a ve vysokých koncentracích, takže pokud někdo z nájemníků během léčby bude v místnosti, může dostat vážnou otravu.
 3. Forma uvolnění. To bude přímo záviset na pohodlí při používání produktu. Na prodej najdete několik typů:
  • První - prach, tedy prášky. Postupně se stávají méně populárními, protože aplikace nelze nazvat pohodlnou a efektivní.
  • Druhým typem jsou různé emulze. Koncentrace insekticidů je vysoká, náklady jsou ekonomické, ale před použitím je nutné připravit kompozici (nejčastěji vyžaduje ředění vodou), což znamená kontakt s toxickými látkami.
  • Třetím typem jsou spreje a aerosoly.Tato volba je nejvhodnější a nejúčinnější: sprej je rovnoměrný, částice spadají na všechny povrchy a začnou působit. Také v prodeji najdete různé krémy a gely, ale nemohou zpracovávat všechny položky. Například nábytek zůstane stopy.

Přehled přípravky určené k léčbě bytu

nabízíme přehled některých léků, které mohou být použity ke zničení blech v bytě:

 • „dichlorvos“ a jeho ekvivalenty („malathion“). Účinnou látkou je demitil - dihlorvinilfosfat, a to, v - za prvé, velmi toxický a nebezpečný pro teplokrevné tvory, in - druhé, odlišné specifické nepříjemným a štiplavým zápachem. Na prodej se stále vyskytuje, ale je používáno jen málo.
 • "Get" je moderní a účinný prostředek proti blechám a dalším parazitům, které se vyskytují v domě nebo v bytu. Učiněno na základě chlorpyrifos, který se nachází ve zvláštní mikroenkapsulované stavu, což je ještě nebezpečnější pro blechy, ale neškodný pro lidi i zvířata. Volné prostředky ve formě koncentrované emulze, je nutno ředit vodou (poměry jsou uvedeny v návodu, a závisí na velikosti a rozsahu infekce prostor).
 • „Raptor“ - sprej na základě tří aktivních složek insekticidních: tetramethrin, cypermethrin a piperonylbutoxid. Také v kompozici jsou vonné látky, takže po ošetření nebude ostrý zápach.
 • "Velitel bojů". Složení tohoto výrobku zahrnuje permetrin a tetrametrin - bezpečné a téměř netoxické insekticidy. Vůně je docela příjemná díky vůně.
 • "Reid" - sprej, který obsahuje tři insekticidy: pralletrin, cypermethrin a imiprotrin. Akce je prodloužena, nedochází k ostrému zápachu.
 • "Čistý dům". Toto léčivo je dostupné ve formě prášku a ve formě spreje. Účinnými látkami jsou cypermethrin a tetramethrin.
 • "Delta Zone" je emulze obsahující deltamethrin. Žádný zápach nemá nápravu.
 • "Lambda zóna" je léčivo založené na lambda-cyhalothrin v mikroenkapsulované formě, bezpečné pro teplokrevné a destruktivní pro blchy a jiné škůdce. Vyrábí lék ve formě koncentrované emulze, která vyžaduje zředění s vodou v poměru 1: 10.

Domácí Recepty

Dosud proti blechám v lidových prostředků jsou široce používány ploché, ale je žádoucí pro použití v kombinaci se speciálními léky.

Několik generací testovaných receptů:

 • Rozložte česnekové hřebíčky v bytě, jejich vůně vyděsí blechy.
 • Použijte libovolné voňavé bylinky s ostrými pachy, jako je například tansy, pelyněk, máta nebo ledum.
 • Povrch můžete ošetřovat 9% octem, má také špatný zápach pro parazity.
 • Kerosen nebo benzín jsou účinné.
 • Připravte roztok na bázi soli a sody (dvě lžíce na sklenici teplé vody) a ošetřete všechny povrchy s nimi.
 • Pokud dáváte přednost lidovým receptům, zkuste rozložit kůži citrusových plodů kolem domu.

Důležitá pravidla pro využívání finančních prostředků

Nakonec Podívejte se na některé důležité pravidla používání jakýchkoli léků v bytě:

 1. Jakýkoli lék proti parazitům ve stavebnici měli mít instrukce a musí být pečlivě přečíst před zpracováním. Výjimkou jsou pouze lidové opravné prostředky, pravidla pro jejich použití jsou uvedeny v receptu.
 2. Nezapomeňte zpracovat své zvíře, pokud vůbec nějaké.Pokud je toto pravidlo zanedbáno, škůdci, kteří zůstávají na jeho těle, se množí a znovu naplní bydlení.
 3. Léčba přípravkem se s výhodou provádí v respirátorech a gumových rukavicích. A pokud je toxická, noste ochranný oblek.
 4. Zpracujte nejen podlahu, ale také stěny, nábytek a měkké hračky.

Nyní bude boj přesně efektivní!