Ako zabiť posteľ chyby a ich vajíčka

Marec 2019

Video: Patrik Magdoško - Naše poľnohospodárstvo sa nezameriava na produkciu, ale na čerpanie dotácií (Marec 2019).

Anonim

Otázka, jak zabít postel chyby, se rychle stává prioritou pro ty, kteří se potýkají s těmito parazity v jejich domově. Samozřejmě, že bych úplně zničit všechny parazity a jejich vajíčka najednou, ale dělat to velmi komplikované. Faktem je, že nejúčinnější proti dospělé postel chyby jedy pyrethroidů skupiny (permethrin, cypermethrin), nemají žádný vliv na vejce parazita. Prostředek mající ovicidní účinek založený na Organofosforové sloučeniny nejsou tak bezpečný a účinný jako pyrethroidy.

Takže nejlepší volbou pro rychlé zničení veškerého obyvatelstva štěnic je kombinovat prostředky z těchto dvou skupin.

zabít dospělé brouky: seznam účinných prostředků

Seznam nejúčinnějších nástrojů proti štěnice je neustále aktualizován. Nicméně, na prvním místě vždy velmi staré a dobře zavedené léky.

Klopoveron

Je považován za jeden z nejúčinnějších prostředků proti chybám, to byl navržen tak, chemici pro sovětské vojenské potřeby. V rámci finančních prostředků jsou bioreagentu, zvířecí buňky, a jed speciální vzorec, který paralyzuje motorický systém a způsobuje rychlou smrt hmyzu.

Droga je velmi efektivní a má prodloužený účinek, který umožňuje po dlouhou dobu nebude provádět přepracování.

Klopoveron nejčastěji používá jako prach (prášek), který může být aplikován v suché formě, nebo zředěné vodou a promazyvat povrchem.Lék je pro člověka netoxický, avšak zvířata by měla být po dobu léčby odstraněna.

Aby se zabránilo vniknutí prášku do dýchacího ústrojí, musí osoba během léčby používat vždy osobní ochranné prostředky. Droga se aplikuje na místa, kde žijí štěnice: v různých trhlinách, na zadních stěnách nábytku, pod soklem.

kat

kata - německý výrobek s vysokým obsahem (27, 5%), fenthion, který účinně zabíjí štěnice, pracovat na jejich nervový systém. Výrobek je pro lidi a teplokrevná zvířata neškodný, ale má nepříjemný zápach, který však rychle zmizí.

Popravčí je v prodeji ve formě kapaliny, z nichž 6 ml musí být zředěno v 0,5 litru vody. Roztok se nalije do lahvičky s rozprašovačem, pomocí něhož se ošetření provádí.

Aby se zabránilo vdechnutí léku, používejte osobní ochranné prostředky - rukavice, masku a brýle. Výrobek se aplikuje na všechna těžko přístupná místa v místnosti, za rámečky a na zadní stěně nábytku. Zvláště pečlivě zpracované lůžko.

insekticid

Jedná se o nově vyvinutý nástroj, což je klíčový hráč, jehož podstatou je podstata pyrethroidů skupiny: cypermethrin a Permethrin a piperonylbutoxid. Droga rychle zabíjí chyby postele tím, že potlačuje činnost jejich nervového systému.

Výrobek je balen ve vhodných lahvích o objemu 300 ml, má výrazný zápach Dichlorvosu. Při zpracovávání bytu byste měli pečlivě přistupovat k používání osobních ochranných pomůcek a na chvíli odstranit zvířata.

insekticid aplikuje namísto předpokládaných bytových chyby ve způsobu jejich možných pohybů, stejně jako na zadní stěně nábytku a čalounění na rámu.

Všechny výše uvedené pyretroidní léky účinně zabíjejí dospělé a larvální chyby, ale jsou proti jejich vajíčkům neúčinné. Vejce hmyzu je chráněno speciální skořápkou, která je odolná vůči většině jedů. Proto při použití těchto prostředků bude nutné znovu zpracovat po 10-14 dnech. Během této doby se budou moci objevit nové larvy, které se stanou citlivými na jed. Úplně zbavit chyby v bytě může být pouze ve 2 etapách.

štěnic Zničení vajec vzniká

Otázka: Jak zabít štěnice vejce, pokud mají tak dobrou přirozenou ochranu a imunní vůči jedům? Ve skutečnosti existuje celá skupina organofosforečných insekticidů, které ovlivňují oba dospělé chyby a jejich vejce. Promluvme si o některých lécích v této skupině.

Diazinon

Jedná se o univerzální insekticid, který je široce používán profesionálními dezinsekčními prostředky. Je to koncentrát organofosforečných sloučenin, který by měl být postříkán hmyzem.

Je však třeba mít na paměti, že droga byla zakázána pro použití v domácnosti kvůli jejímu nebezpečí pro člověka a zvířata a schopnosti akumulovat se v těle.

Carbophos

Carbophos je velmi účinný insekticid založený na malathionu, který zabíjí vejce, larvy a dospělé v posteli.

Povoleno pro domácí použití a umožňuje rychle vyřešit problém infikování bytu hmyzem, ale má přetrvávající, ostrý a nepříjemný zápach. Navzdory větrání a mokrému čištění nemůže být vůně z bytu vymazána po celé měsíce, což vyvolává alergii.

Chlorofos

Chlorofos je prášek na bázi dimethylfosfonátu, je povolen pro použití v domácnosti.Produkt účinně zabíjí chyby v posteli v libovolném stádiu vývojového cyklu - od vajíčka až po dospělého hmyzu.

Přípravek je ve formě prášku. Při styku s kůží není příliš toxický, avšak při vdechování (což je pravděpodobně vzhledem k formě uvolnění), je látka nebezpečná a může způsobit vážné poškození zdraví lidí a zvířat.

Chlorpyrifos

Chlorpyrifos je rozšířený insekticid, který vykazuje dobré výsledky při boji s chybami v posteli v jakékoli fázi jejich vývoje. Chlorpyrifos stlačením nervový systém hmyzu, a má enterosolventní účinek (ačkoli štěnice je to méně důležité, jako například při kontrole švábů).

Měli bychom mít na paměti, že chlorpyrifos je docela škodlivý pro člověka a zvířata, ošetření jejich prostor by mělo být prováděno s povinným použitím osobních ochranných prostředků.

To je zajímavé

Američtí vědci provedli studii, která odhalila vztah mezi používáním chlorpyrifosu a poškozením mozku u dětí. I po několika letech bylo možné odhalit růst a změny v kortexu způsobené použitím tohoto jedu. V důsledku toho je používání chlorpyrifosu v USA v roce 2000 zakázáno.

Léčivé látky na bázi organofosfátu jsou velmi účinné proti ploštice a mohou zabíjet celou svou populaci najednou. Jsou však často toxické, ne vždy vhodné používat a vyžadovat opatrnost při manipulaci.

Kombinace prostředků z chyb

Ukázalo se, že poté, co se často vyžaduje použití pyrethroidy opakoval ošetření a léky na bázi fosfororganikov - často škodlivé a nevhodné k použití.Co si vybrat a jak okamžitě zabít chyby v posteli? Řešení je jednoduché: kombinovat přípravky z obou skupin.

Aby bylo možné zbavit parazitů, aniž by bylo nutné re-zpracování, a zároveň není otrávit celý dům toxické látky lze provést následující kroky: příprava

  • zpracovat celou místnost (podlahových lišt, parapetů, záda nábytku a obrazů) z pyrethroidů skupiny;
  • hnízda a stanoviště štěnice fosfororganikov proces, který je zaručeno, že zničí vejce.

Lidé rázná metod: Pára a mráz na štěnic a jejich vajec

Lidové léky mohou také pomoci zabít štěnice. Účinná metoda, která se bude vyrovnávat s dospělým hmyzem, jejich larvami a vejci, je teplotní ošetření. Navíc dělal jako zmrazení štěnice a ničí s párou nebo vařící vodou.

Bedbugy jsou spíše nenáročné stvoření a mohou žít v širokém teplotním rozmezí. Ale když je to těžká zima (pod 30 stupňů), je možné, aby se kus nábytku na ulici a nechte je tam po dobu několika hodin. Pokud je možnost nechat na několik dní, celý byt zmrazí, když jsou okna otevřená.

Tyto chyby jsou pravděpodobnější, že zemřou po tomto ošetření však mohou narušit potrubního systému. Navíc se v zimě nemůže každý region pochlubit takovými teplotami.

Lidé se také často pokoušejí zabít štěnice štěnice pomocí trajektu . Samozřejmě, chyby a jejich vejce jsou zabiti okamžitě při vysokých teplotách. Existuje však značná nevýhoda této metody - potíže s používáním. Páry obvykle nemají čas dosáhnout mezeru štěnic a kondenzuje a zalijeme vařící vodou může být zdaleka ne ve všech umístění apartmánů.Odborníci na dezinsekce také tuto metodu používají, ale mají speciální parní generátory a radiátory.

Jak vidíte, při výběru prostředků na potírání chyb je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí a určitě byste neměli koupit první drogu, která se objevila v očích. To může být nejen neúčinné, ale také prostě nebezpečné pro zdraví.

Co je důležité vědět o zničení štěnice v bytě

Zničení štěnice štětin teplotními metodami