Viac informácií o liečebných zariadení rôznych hmyzu: dôležité nuansy

Smieť 2019

Video: Rozhovor l Jordan Maxwell l 2012 (Smieť 2019).

Anonim

Dále se dozvíte:

 • Co musíte zvážit při objednávání ošetření místností hmyzem;
 • Jaké jsou způsoby zpracování a jaké upřednostňujete?
 • Jaké prostředky se obvykle vyrábějí dezinsekcemi a že je důležité o nich vědět předem, aby se předešlo nepříjemným situacím;
 • Jak komunikovat s profesionálními službami ochrany proti škůdcům a na co je třeba věnovat zvláštní pozornost.

a dalších zajímavých okamžiků.

Obecně dobře popisované a kvalitativně provedené ošetření místností z hmyzu lze popsat jako poměrně složitý a časově náročný proces. Pokud si myslíte, že stačí jednoduše koupit v místním obchodě dichlorvos a popshikat je podél podlahových lišt místnosti - tedy hmyz obvykle oceňují a obyvatelé dlouho rozkoš svou přítomností, zatímco pokračuje aktivně množit a napadat okolní oblasti.

Obvykle Prostředky léčebné zařízení potřebná v případě, že počáteční fázi infekce již dlouho ztracené, tak, že škůdci nebo parazité masivně vynásobený, což vede ke značnému zhoršení hygienických podmínek a obecně snižují kvalitu života. Nicméně, v některých případech v rozporu se nově objevily „hosté“ takové léčby je také populární, a to zejména v případě, že cestující jsou původně nastaven tak, aby využít služeb odborníků a nesnaží bojovat hmyzu různých vnitrostátních postupů, anebo (tomu nevěřím, ale to se stává), spiknutí a modlitby.

Nejběžnější léčba bytů hmyzu se zaměřuje na zničení těchto členovců:

 • šváby;
 • Mravenci;
 • štěnice;
 • můry;
 • blechy;
 • Sádlo.

Tip

Přesněji řečeno, stínka, pavouci, nebo, například, roztoči, hmyz, nejsou (hmyz jen 3 páry nohou). Ale v každodenním životě, téměř vždy, se tyto členovce nazývají hmyz.

Navíc, průmyslové sklady, v obchodech, v různých potravinářského průmyslu a zpracování hospodářských budov proti hmyzu se provádí za účelem zničit koberec brouka, brouci, vrtáky a brouky, klíšťata, mouchy, jakož i proti vysoce specializovaných skladištním škůdcům.

v tomto způsobu čištění domovních a průmyslových (skladování) prostoru se mohou značně lišit v závislosti na typu prostředku a způsobů provádění dezinsekci. Spravedlivě jsou velké místnosti vybaveny metodami fumigace, někdy se speciálními kouřovými bomby z hmyzu.

v případě léčebných metod prostory deratizace široce měnit, ale obvykle je hlavní poškození nanáší nástřikem hmyz jakýkoliv účinný insekticid (nebo speciálně vybrané směsi) v jemně rozptýlené formě na největší možnou plochu.

Způsoby léčení prostor proti hmyzu

Způsob léčení místnost existuje několik insekticid. Nejčastěji Prostředky služby výstup hmyz takto:

 • Simple aerosol úprava - postřik insekticidy prostor možného hromadění hmyzu a způsob jejich pohybu. Příprava v tomto případě je nastříkána speciálním postřikovačem (postřikem).Představte si, že obyčejnou domácnost nebo zahradní postřikovač, a budete si uvědomit, že je vytvořen, když takové zacházení insekticidní sprej je poměrně hrubá, a proto je její volatilita není vždy dostačující pro vstup do celé řady úzkých trhlin a těžko přístupných místech. Lepší věci jsou při použití hotových aerosolových plechovek.

 • Metodou studené mlhy. Tato metoda je podobná k jednoduché aerosolovou aplikaci, ale je insekticid, roztok se nastříká pomocí speciálního zařízení, takže malé kapičky, které jsou dostatečně dlouhé, aby proniknout do vzdušného prostoru a to i v místech a trhliny, které mohou být velmi obtížné zvládnout stříkáním. Například, takový velmi jemný aerosol může zničit soketu štěnice, proniknout do matrace nebo pohovky přes mikropóry v tkáni, a je také schopen dosáhnout šváby skrývají mikrovlnami nebo výstupní otvory.

 • Metoda horké mlhy. Tato metoda je docela podobná metodě studené mlhy, ale vyžaduje dodatečné zahřátí insekticidního aerosolu na teplotu 50-60 ° C, což prodlužuje dobu nalezení produktu ve vzduchu a jeho účinnost proti hmyzu.

 • Fumigace, při které se insekticid aplikuje v plynném stavu. Použití síry a permetrinů proti hmyzu může být přiřazeno k této metodě. Dnes existují insekticidní dámy pro domácí použití - od švábů, chrobáků, blech a jiných nežádoucích zvířat. Někdy stačí takové uzávěry jednou použít v uzavřené místnosti, aby se odstranila většina škůdců a parazitů, kteří se v něm usadili.

 • Použití práškových insekticidů, které jsou roztroušeny v oblasti pohybu hmyzu (tzv prachu - název pochází z dlouhé pominou pesticid DDT).

 • Použití insekticidní gel proti švábi, mravenci a svinky (profesionální vyhubí použití této metody s výjimkou, že se jako pomocná látka, ale i gely jsou pomalé, ale při výběru kvalitní produkt natolik dobře, aby se snížilo množství, například šváby na nulu). Ve skutečnosti takové gely fungují jako otrávené návnady.

Takže, pokud máte v úmyslu nařídit zpracování průmyslových nebo obytných budovách před hmyzem a získat ty nejlepší výsledky, je lepší se zaměřit na deratizace pomocí studené nebo teplé mlhy. Velké služby pro boj s hmyzem jsou obvykle vždy připraveny poskytnout takovou službu - stačí je specifikovat telefonicky.

Rating:

„Hot mlha, doporučujeme přáteli nařídil léčbu v dopoledních hodinách (řekli, že to bude dlouhá doba eroduje) zaměstnanec firmy přišel pohimichit v bytě někde za půl hodiny, trvalo téměř 5000 a odešel se slovy.. je nutné počkat několik hodin, jsme šli do bytu ve večerních dojmy -!.. list voní hrozné, i když čelil týden spát v den, kdy bylo možné v domě, ale švábi z pod omítkou rozpadla, oba listy stromu No, vlastně … Celé poschodí bylo roztroušeno, chodili a báli se, aby ustoupili, aby nebyli rozmazáni na podlaze se shromažďují lopatky. "

Kushnaryovs, Moskevská oblast.

, znamená, že produkují deratizace

v převážné většině moderních insekticidů pro léčbu prostor proti hmyzu obsahují ve svém složení hmoty v souvislosti s pyrethroidy (permethrin, lambda-cyhalothrin, deltamethrin a další.) nebo na organofosforové sloučeniny (chlorpyrifos, chlorofos, malathion - aka carbofos atd.). Všechny tyto látky ovlivňují nervový systém hmyzu, což vede k paralýze a pak ke smrti.

Pro člověka, většina insekticidy jsou relativně nízkou toxicitu, ale hrubé zacházení může vést k otravě - například, když se dostane do dýchacích cest nebo trávicího traktu. Některé z insekticidů mohou způsobit podráždění pokožky.

Tip

Permethrin, zcela neškodné pro člověka, je velmi nebezpečné pro kočky (první příznaky otravy jsou hojné slinění a je nevhodné chování). Proto je-li místnost ošetřena přípravkem založeným na tomto insekticidním přípravku, je třeba předem postarat se o to, aby domácí mazlíček nepocházel s ošetřenými povrchy do doby mokrého čištění. Nemůžete dovolit zvíře, aby jedl otrávený mrtvý nebo dezorientovaný hmyz.

Je třeba mít na paměti, že vyhubí je obvykle jejich hlavním cílem je zabezpečit ničení hmyzu v místnosti, ne vždy starat o to, zda lék užívaný silně voní a jak dlouho vůně bude přetrvávat po ukončení léčby. Tam jsou případy, kdy nájemníci museli prostě hodit nábytek kvůli tomu, že po celé měsíce zachovával trvalý chemický zápach insekticidu.

Naštěstí některé moderní dezinsekční služby samy o sobě vedou léky s poměrně slabým a rychle erodovaným zápachem. Navíc při objednávce můžete tento bod předem upřesnit a upřesnit, že souhlasíte pouze s léčbou s slabým zápachem.

Pokud se chystáte provést zpracování bytu na vlastní pěst, je vhodné vzít v úvahu následující body:

 • Aerosolové formulace v konzervách (dichlorvos, Reid, bojové, atd.), Které vám umožní rychle zničit hmyz, pokud víte přesně, kde k jejich hromadění. Pouze stříkací aerosol do vzduchu, na podlahu nebo na stěnách je často neúčinný.

 • insekticidy koncentráty pro ředění a následné postřiku postřikovače domácností (Get, Lambda zóna Ksulat Micro a kol.), Je ekonomičtější než aerosolové formulace ve spreji, a tak jsou často účinnější, a to zejména v důsledku dlouhodobého působení. Takové prostředky lze snadno zakoupit přes internet.

 • Jednorázové ošetření místnosti není vždy dost. Například u vajíček, většina insekticidů nemá toxický účinek. Proto první zpracování zabije dospělé jedince z parazitů a jejich larv a vajíčka přežijí. Po několika týdnech, je vhodné opakovat léčbu, protože to zničí mladé larvy, které do této doby bude výstupem z těch, kteří přežili první zpracování vajec.

 • Pokud například švábi nebo štěnice i nadále pravidelně proniknout do místnosti od sousedů, a to i po důkladném odvšivovací dříve nebo později, může hmyz usadit zpět do vašeho bytu. Léčba hmyzem by proto měla probíhat společně se sousedy.

 • V případě, že sousedé nechodí ke kontaktu, můžete se obrátit na SES a přijmout ochranná opatření, pomocí finančních prostředků z bariérového efektu (příklad: vozidla ošetřeny odvzdušňovací pohyb kolem obvodu, a každý hmyz, přes ošetřené plochy, což nevyhnutelně v kontaktu s insekticidem).

Postup zpracování

Bez ohledu na to, zda je zpracování prováděno profesionální vyhubí hmyzu sil nebo podal sami mistry místnosti v nejobecnějším případě, že se skládá z následujících kroků:

 • Příprava areálu. Pokud se jedná o bytový dům nebo soukromý dům, poskytují přístup k místům, kde se hmyz může skrýt, nábytek se stěhuje; v případě zničení štěnice štěnice je užitečné odstranit ložní prádlo předem. Čisté oblečení, nádobí, hračky, složil v igelitových pytlích a utěsní (stále máte jistotu, že neexistují žádné hmyz nebo jejich vejce na tyto věci). Lidé jsou vyvezeni ze skladů a průmyslových prostor, někdy je nutné regulovat ventilaci způsobem, který vyžaduje použití konkrétního prostředku.
 • Léčení místnosti drogami. Pokud se jedná o aerosol (mlha spray), to je aplikováno na všechny povrchy, nábytek a vybavení, které jsou lezoucí hmyz a očekávaných místech svých úkrytů. Při použití gelů nebo prášků se používají v místech pohybu hmyzu. Fumiganty se prostě uvolňují do vzduchu a pak se plní ve všech koutcích místnosti.
 • Čištění místnosti a přivedení do obytného nebo pracovního prostředí. Obvykle se v této fázi vyžaduje pečlivé větrání a mokré čištění.

Při volání speciální služby desinsekce správce obvykle varuje se, jak připravit prostor, a po zpracování deratizátor vysvětlit, jak se dát do pořádku. Kromě toho některé společnosti nabízejí všechny tyto práce svým odborníkům v určité výši.

Professional dezinsekci: Konkrétní postupy a interakce s odborníky

Call of profesionálních služeb deratizace pro zpracování prostoru před hmyzem smysl v těchto případech:

 • , když se hmyz v místnosti velmi mnoho, a zároveň nechtějí s nimi bojovat na vlastní pěst;
 • , když se zdá, že jste již vyzkoušeli všechny nástroje a metody, ale nic vám nepomůže;
 • , když nezávislý boj působí jen měsíc nebo dva, po kterém se znovu objeví hmyz;
 • když tendence k alergii nedává příležitost stříkat insekticid v bytě sami;
 • a jen v případě, že chcete získat zaručený výsledek s minimálním úsilím z vaší strany.

Ve velkých průmyslových budovách nebo skladech je profesionální dezinsekce jediným způsobem účinného ničení škůdců.

Účast majitelů prostor v takovém zpracování je zpravidla omezena na jeho přípravu a následné uvedení do pořádku. Přítomnost během zpracování je obvykle zakázána, aby nedošlo k otravě. Pokud zákazník nutně chce dodržovat celý postup, měl by mít s sebou respirátor a gumové rukavice.

Všechny bona fide společnosti zabývající se likvidací hmyzu poskytují zákazníkům potřebný balíček dokumentů: smlouvu s pečetí a podpisem, vykonanou práci, potvrzení o zaplacení. Vždy ve fázi žádosti o servis, je třeba upřesnit, jaké záruky poskytnuté společností, v mnoha případech, a to i dokonalý a úprava neumožňuje zničit hmyz v rámci jediného postupu, a tak po několika týdnech v místnosti může znovu štěnice nebo švábi, za zničení, což si vyžádá přepracování (musíte se ujistit, že takové zpracování, pokud bude vyžadováno, bude provedeno zdarma).

Pokud se o záruku nestaráte předem, pak se pro vás může stát nepříjemným překvapením, když společnost požádá o další zpracování peněz.

Přehled

“… Cena nebyl o mnoho vyšší než u jiných společností, a výborný výsledek. Chyby mrtvý vpředu, před úkrytu ve všech trhlin a náhle povylazili. Vůně zpočátku byl ale den samotné ošetření trvalo asi čtyřicet minut + další 3 hodiny byl byt uzavřen.V důsledku toho jsme se podařilo na půl dne a zaplatili pouze 2 tisíce copecks. "

Maxim, Krasnojarsk

Čištění prostor proti hmyzu s rukama

možná nejdůležitější, co si vzpomenout, kdy odbavování vlastními silami zázemí hmyzu - je potřeba dodržovat přísné bezpečnostní předpisy : Psovod musí nosit oděv dlouhé rukávy, používejte respirátor, ochranné brýle a gumové rukavice.Hlava by měla být položena na hlavu.

Dokonce i když má agent téměř bez vůně - není z něj méně nebezpečný. Naopak: bez zápachu je snadné ztratit ostražitost a vdechnout insekticidní sprej. Věřte mi, když lidé zanedbávali základní bezpečnostní pravidla při práci s insekticidy, nic dobrého nebylo, nebo spíš - někdy byly velmi špatné a nebezpečné situace.

Během léčby aerosolů a sprejů musí být z bytu odstraněni všichni nájemci a domácí zvířata. Na konci procedury je byt nebo dům uzavřen. Obvykle za 2-3 hodiny je v bytě mokré čištění a lidé se k němu mohou vrátit.

Během samotného zpracování je třeba věnovat zvláštní pozornost místům, kde se může nacházet hmyz. V rozsahu, v jakém je pečlivě postřikování klíčových ploch v domě, účinnost léčby je do značné míry závislá.

Měli byste mít na paměti, že hmyz v místnosti se může znovu objevit. Mohou se dostat z již položených mrtvých předků vejce, pocházet ze sousedů nebo být do bytu přinášeni novými věcmi. Proto je vždy nutné být připraveni na potřebu opětovného ošetření a pravidelně provádět preventivní opatření k ochraně prostor před jednotlivci, kteří k němu patří.

Co potřebujete vědět při výběru služby dezinfekce

Video ukazuje dobrý příklad ošetření bytu hmyzem pomocí metody studené mlhy