Ako sa ploštice

Smieť 2019

Video: Ploštíc sa ľahko nezbavíte (Smieť 2019).

Anonim
Některé faktory ovlivňují vzhled parazita: stupeň vývoje hmyzu, jeho pohlaví a stupeň saturace těla krví. Vědět, jaké chyby vypadají, můžete zabránit jejich šíření kolem bytu v počátečních fázích.

Vlastnosti struktury těla dospělého

Tvar těla lůžka je podlouhlý ovál, ženy jsou o něco více zaoblené. Skořápka dospělého hmyzu je tvrdá a pevná, má zploštělý tvar, takže hladový parazit je téměř nemožné zabít nebo rozdrtit. Tělo je pokryto malými vlasy, které jsou obtížně viditelné bez mikroskopu. V základu hlavy jsou dvě základní prvky, křídla samotná chybí. Parazita se pohybuje pomocí 3 párů nohou, díky čemuž může překonat vzdálenost až 2 metry za minutu.

Některé další funkce bugů:

NAŠE ČTENÍ DOPORUČUJÍ! V boji proti chybám naši čtenáři doporučuje odpalovač odmítnutí škůdců. Elektromagnetické a ultrazvukové technologie se 100% účinností se vyrovnají štěnice, švábům a jinému hmyzu. Absolutně bezpečný, ekologický prostředek pro lidi a domácí zvířata. Přečtěte si více zde …

Segmented backrest

  • Příčné proužky v hřbetní a ventrální části hmyzu jsou jasně viditelné i pouhým okem. Segmenty jsou obzvláště významné poté, co je parazit nasycen krví.

    Zvláštní ústní přístroje

  • Náustek chyby je schopen konzumovat pouze krev. Je to podobný náustku komára, tvaru jako špičaté proboscis. Uvnitř proboscis jsou dva kanály určené pro spotřebu krve a anestezii místa kousnutí. V klidu je kufr přitisknut na břicho chyby, což zabraňuje jeho možnému poškození.

    Absence křídel

  • Navzdory skutečnosti, že postele jsou zástupci řádu polokřídlých křídel, nemají křídla.

    Funkce toho, jak vypadá chyba, nemusí být příliš neznatelné pro nezkušené oko. V různých životních obdobích mohou být domácí domácí štěnice zaměňovány všemi, šváby nebo roztoči.

Levá - chyba po jídle. Vpravo - larva švábů

Nicméně chyby se pamatují velmi rychle. Dokonce i po krátké "sousedství" bude člověk schopen rozlišit je od jakéhokoli jiného hmyzu. Vedle rozdílu ve vzhledu je chyba snadno identifikována jinými nepřímými znaky. Poměrně zřejmým rysem jsou stopy jejich kousnutí, které se podobají komářům, ale procházejí tělem člověka ve formě cesty. Dalším jasným rozdílem od ostatních hmyzu je druh doupě, ve kterém můžete nalézt exkrementy a zbytky tělísek, které se nacházejí v nadýchání.

Velikost hmyzu

Různé stupně nasycení štěnice štěnice

Rozměry štěpků závisí na čase posledního krmení. V normálním stavu není tloušťka tělesa dospělého vzorku větší než 1 mm kvůli velmi zploštěnému tvaru. Ženské chyby jsou obvykle větší než muži. V normálním stavu dosáhne dospělý muž samčí délka 4 mm a samice - 5 mm. Po nasycení krve se hmyz může zvýšit téměř dvakrát, což z něj činí zranitelnější a znatelnější.Délka v tomto případě může dosáhnout 8 mm. Tělo nasycené chyby roste v délce a tloušťce, stává se jako larva švábu.

Nejvíce zřejmý rozdíl od larvy švábů je údaj na zadní straně, který je patrný u švábů, ale chybí štěnice.

Barva dospělého vzorku

Barva domácí chyby je monofonní a na zádech nemá vzory ani vzory. Barva těla zralého jedince závisí na stupni nasycení těla krví, od barvy písku hladového jedince až po červenohnědou barvu bezprostředně po krmení.

Mohou chyby létat?

Načítání …

Existuje názor, že chyby mohou létat, ale absence křidélek na jejich těle naznačuje opak. Ve skutečnosti nevědí, jak letět nebo skočit. "Přistání hmyzu na člověka je vysvětleno skutečností, že štěnice, které mají nízkou hmotnost, se mohou snadno pohybovat, včetně vertikálních ploch. Když vylezou na strop nebo na zeď, odtrhnou se od povrchu a zamíří přímo na oběť. Tento pád ze strany může být vzat pro létání.

NAŠE ČTENÍ DOPORUČUJÍ! Abychom se zbavili klapek, naši čtenáři doporučují odpalovač odpady proti odpady. Provoz zařízení je založen na technologii elektromagnetických impulsů a ultrazvukových vln! Absolutně bezpečný, ekologický prostředek pro lidi a domácí zvířata. Přečtěte si více zde …