Aké sú charakteristiky kubánske švába

Jún 2019

Video: Chránená dielňa Agentúra 208, Vaša chránená dielňa (Jún 2019).

Anonim

Často se lidé rozhodnou svá zvířata kubánský šváb Tamara nám tuto otázku: „jaký je rozdíl Cuban šváb z jejich příbuzní? „

Nejčastěji, když budeme mít velmi rovnoměrné sdružení Slovo“ šváb „: ošklivé ošklivé hmyz rozptýlit po celé kuchyni, sotva rozsvítilo. Tyto stvoření nám nezpůsobují nic kromě pocitu znechucení a znechucení. Nicméně nyní se objevuje stále více "majitelů švábů" - lidí, kteří mají zájem o chov hmyzu doma jako domácí zvířata. A často si lidé vybírají své mazlíčky kubánských švábů.

Vlastnosti

Cuban létání šváb (Blaberus) - hmyz patřící k druhu rodu jihoamerických švábů Blaberus. Dalším názvem hmyzu je "The Dead Head" (protože na pronotum je vidět obrázek připomínající lebku).

Exotické stvoření z lesa střední a jižní Ameriky, poblíž Karibského moře, přišlo do Evropy s kubánským cukrem.

nazývané kubánské švábi obří šváby

Charakteristickým rysem tohoto druhu - o velikosti , ne pro nic za nic, že ​​jeho zástupci se nazývají gigantické. V přírodě může tento hmyz vyrůst až do délky 10 cm (většinou ženy jsou větší než muži).

Kromě toho kubánští švábi opravdu létat (na rozdíl například Madagaskar, kteří nemají křídla, nebo z našich společných švábů, jejichž křídla nejsou využívány k jiným účelům).Mají dvě zřetelná křídla na zádech.

Obsah v domácnosti

Ve skutečnosti obsahují doma kubánský šváb není těžké, dostanete potěšení, pokud máte rádi tyto mazlíčky. Nicméně, některé aspekty klimatu, na které jsou tyto bytosti zvyklí, budete muset pozorovat. Pro udržení potřebné kubánské šváb:

 • je dostatečně vysoká teplota místnosti (od 25 do 30 stupňů Celsia), protože tyto brouci, jako je teplo;
 • vlhkost od 50-60%;

Malé švábi vyrostou dospělí po dobu šesti měsíců

 • insektáriu by měl být prostorný a vysoký (z důvodu malé ptáky usadit v piliny, půdy a velká láska k lezení všude);
 • alespoň jedna větev stromu, nebo lépe několik (pokud to dovolí hmyz);
 • spousta různých potravin (každý spotřebuje šváby), ale nutně musí být ve stravě vápníku.

To jsou nejdůležitější podmínky pro uchování neobvyklých mazlíčků. Pokud poskytujíte hmyz s potřebnou vlhkostí a teplotou, mohou se snadno přizpůsobit novému domovu a dokonce se úspěšně množí.

Vlastnosti reprodukci

 • v páření samci otevře svá křídla jako ocas páva, a bojuje o ženy - co tento proces vypadá fascinující a velmi působivé.

Pro růst kubánské šváby línat několikrát, jako motýl

 • The procesu šlechtění kubánské švába je velmi zajímavé, protože to je jediný ovoviviparous druhy, to znamená, že žena položí žádné larvy, a medvědi mají malou tarakanchikov.
 • Samičky sestřička 3 měsíce v ootec a produkuje 20 až 30 hmyzu.
 • Malé šváby dospívají za 6 měsíců.Během růstu několikrát mletí, jako motýli.

Zajímavosti

 • Hmyz může létat 1-2 metry.
 • Jdou všechno (viděli, že jíst dokonce pěnu a fólii).
 • Velmi ráda čerstvá zelenina a ovoce (zejména okurky).
 • Dexterně vybrané z vody na suchém povrchu.

Funkce udržování kubánské švába (video)

Nabízíme Vám také přečíst článek o chovu Madagaskaru šváby v domácnosti.

Na rozdíl od obvyklých reprezentací, obsah z domova kubánských švábů se může obrátit nečekaně příjemných zážitků: sledovat tyto hmyz je velmi zajímavé, zejména pro jejich letu, a je snadné udržovat je.