Čo robiť, aby sa ochránili pred všetkým: spôsoby nákazy a metódy boja

Jún 2019

Video: Die 5 Biologischen Naturgesetze - Die Dokumentation (Jún 2019).

Anonim

Lidstvo se obává o otázku, jak předat vši a co udělat, aby se nedostal před nimi více 20 lety to bylo si myslel, že vši jsou zcela poraženi v civilizované společnosti a jsou znamením chudobu a nedodržování základních hygienických dovedností. Obyvatelé vyspělých zemí byli přesvědčeni, že od invaze vši trpí rozvoj nejméně rozvinutých zemí pouze ti nejchudší lidé a lidé, kteří jsou na dně společnosti. Proto když se pedikulóza začala procházet kolem planety a vši začali být velmi prosperujícími lidmi s příjmy nad průměrem, všichni byli nesmírně překvapeni. Také jste se zúčastnili otázky, protože tito parazité jsou přenášeni a co dělat nebo dělat, ne chytit je.

Kdo jsou vši

Pediculus humanus - vědecký název těchto nepříjemných parazitů patřících k oddělení puferů. Upřednostňují jídlo s krví teplokrevných tvorů a jsou přizpůsobeny k dokonalosti.

Tento bezkřídlý ​​hmyz má zploštělý protáhlý charakteristický vzhled. Barva vši je tmavá, hnědá a barva jejich larvů je nijak bělavá. Schopnost vší rychle se pohybovat pomáhá jim přesunout se z jednoho hostitele do druhého a nakazit celé kolektivy dostatečně rychle.

Vši přednost výživě krev teplokrevných tvorů

kolem „úst“ vši piercing řezání přístroje, kterými hmyz držet se kapilár a pít krev.

Všichni nechtějí změnit své bydliště, pokud se ocitnou v oběti. Zůstávají ve svých vlasech a žijí tam, krmí krví a snášejí vajíčka. Vejce vypadají jako světlo průsvitné oválné zrno. Vlasové vší jsou připevněny k vlasům lepivým substrátem.

Životní podmínky

Život vši trvá asi jeden a půl měsíce. Preferují stejnou teplotu jako osoba - 15-35 stupňů nad nulou. Teplota pod + 10 stupňů je škodlivá všem, stejně jako teplo nad +44 stupňů.

Všichni mohou být:

 • hlava;
 • pubik;
 • Šaty.

Zvlášť vši často diagnostikována u dětí, které navštěvují předškolní instituce a školy,

Všechny z nich se živí krví a způsobit potíže. Nejčastěji jsou lidé s hlavou a všemi všemi častějšími všemi. Obzvláště časté případy infekce hlavou vši, což způsobuje pedikulózu. Dnes, pedikulóza ve velkých městech získává epidemické rozměry. Je zvláště často diagnostikován u dětí, které navštěvují předškolní a školní zařízení.

Způsob infekce

Až do teď, mnoho rodičů, jejichž děti jsou nejprve napaden vši, hledá obklopen znevýhodněným dětem. To vše je kvůli hluboce zakořeněné sociální nepochopením, že bohatí lidé, kteří dodržují pravidla hygieny a čistoty nemůže být zdrojem vši napadení. A přesto toto přesvědčení již dávno odhalilo vědci, kteří zjistili, že vši ve skutečnosti dokonce dávají přednost čistým, dobře upraveným vlasům. A vše proto, že k očištění vlasů je pohodlnější a jednodušší fixovat vajíčka.

Úzké kontakty mezi lidmi v městských oblastech přispívá k šíření vši

Dnes vši lze vyzvednout kdekoli, bez ohledu na úroveň blahobytu lidí zůstat tam. Následující faktory přispívají k šíření pedikulózy:

 • hromadění ve velkých městech;
 • úzké kontakty mezi lidmi ve městech;
 • hojnost veřejných institucí, kde dlouhodobě kontaktuje velké množství lidí;
 • vznikající zvyk cestování a neustálý pohyb lidí.

Proto je zřejmé, že nejpříznivější místa, kde se snadno nakazí, jsou mateřské školy, školy, tábory, kancelářské budovy, hotely, ubytovny, vlaky. A protože ve všech těchto institucích a dopravních prostředcích je kontingent obecně bohatý, je zřejmé, že téměř každý se může stát nosičem vši.

A měli bychom přestat s ohledem na vši příznaky chudoby a znevýhodnění a to považujeme za normální nemoc jako spalničky nebo plané neštovice, které lze smluvně kdekoliv.

Typy vší a způsoby, jak se zbavit (video)

Lidé s krátkými vlasy mají menší pravděpodobnost infekce.

Způsoby infekce:

 • jsou přenášeny od nemocné osoby;
 • prostřednictvím osobních věcí;
 • jsou přenášeny přes ložní prádlo.

Většina pubických vší může být nakažena pohlavním stykem. Doporučujeme vám, abyste se dozvěděli o rychlých a účinných prostředcích proti všem všem, když si přečtete příslušný článek na našich webových stránkách.

Je bezpečné infikovat?

To, zda je možné chránit před infekcí všemi, je otázkou, která se stará o všechny. Bohužel nebyl vynalezen lék, který by byl zcela chráněn před všemi pro preventivní účely. Existuje však řada preventivních opatření, která pomáhají snížit riziko infekce. Jako preventivní opatření můžete doporučit:

 • neuspořádat Selfie s kontaktem hlavy;
 • Nepoužívejte něčí pokrývky hlavy a osobní hygienické potřeby - hřebeny, ručníky;
 • Nesnažte se oblečení někoho jiného.

Pro prevenci můžete použít tea tree olej, jehož vůně odpuzuje vši

esenciální rostlinné oleje mohou být použity k prevenci, jejíž pach odpuzuje vši. Především je to olej z čajovníku. Můžete to odkapat do vlasů, jít do školy a do školky, přidat do šamponů, abyste si umyli vlasy.

Jako preventivní opatření můžete doporučit pravidelné vyšetření pokožky hlavy, každodenní česání s hustým hustým hřebenem. Posledně jmenovaná je současně terapeutickým postupem, protože pomáhá mechanicky odstraňovat parazity a škůdce.

Taktika léčby

Vší mohou být snadno zničeny. Pro tento účel aplikujte ošetření vlasů speciálními šampony nebo sprejy s pedikulózou a následným mechanickým česáním nití. Je důležité vědět, že bez šití použití šamponů není tak efektivní. Tento postup je nepostradatelnou součástí léčby, protože je to jediný způsob, jak se zbavit nití a vajíček, které nejsou šampony zabity. Pro usnadnění oddělení nití po šamponování vlasů opláchněte vlasy roztokem octa.

, nebude to pomůže zbavit léčby vši vlasové použité speciální protivopedikuleznymi šampony nebo spreje a následné mechanické česání hnidy

Ať už může být zvolen znamená, že pokud budou uloženy zdrojem opakované infekce. Protože se v domě objeví vši, je třeba před ošetřením shromáždit veškeré ložní prádlo a osobní věci a rozložit je na teplotu nad +50 stupňů. Také by se měly na obou stranách žehlit. Všechny hřebeny by měly být nahrazeny novými, pokrývky hlavy by měly být natažené nebo suché.

Léčba se opakuje každý týden po dobu jednoho měsíce s cílem zničit nové násadové parazity ze zbývajících vajec.

Mezi oblíbené metody patří omývání vlasů octem, brusinková šťáva, dehtové mýdlo, petrolej. Z kerosenu by mělo být opuštěno, protože je považováno za karcinogenní. Brusinková šťáva, ocot a dehtové mýdlo se ukázaly být účinnými prostředky v kombinaci s vyčesáváním vlasů.

Léčba pedikulózy (video)

Nebojte se, pokud se všichni objeví a vyhledejte viníka. Odstranění parazitů za přítomnosti moderních prostředků může být dostatečně rychlé a bez následků pro zdraví.